Ramazan'da kırmızı ete zam yapılmayacak!
Ramazan'da ete zam yapılmayacağını duyuran Türkiye Kasaplar Federasyonu Başkan Vekili Osman Yardımcı, "Vatandaşımız kasaba girmekten korkmasın, Ramazan'da kırmızı et yesin." dedi.
EKONOMİ , 03 Mayıs 2019 Cuma, 13:17
Ramazan'da kırmızı ete zam yapılmayacak!

Türkiye Kasaplar Federasyonu Başkan Vekili Osman Yardımcı, "Ramazan'da ete zam yapılmayacak çünkü fiyatlar sabitlendi. Spekülatörlük yapmasınlar, etimiz de çok tavuğumuz da. Vatandaşımız kasaba girmekten korkmasın, Ramazan'da kırmızı et yesin." dedi.

"PERİYODİK YÜKSELMELER OLABİLİR AMA..."

Türkiye Kasaplar Federasyonu Başkan Vekili Osman Yardımcı, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Ramazan'da halkın yanında olduklarını ifade etti. Kırmızı et fiyatının sürekli gündemde tutulduğunu belirten Yardımcı, "Sanki Türkiye ekonomisini kırmızı et belirliyor, yok öyle bir şey. Belirli zamanlarda et fiyatı düşer, belirli zamanlarda çıkar. Sezonu vardır. Tavuk yazın piknik zamanında yükselir, kışın düşer. Periyodik yükselmeler olabiliyor ama aşırıya kaçılırsa bunun karşısındayız." diye konuştu.

"ETİMİZ DE ÇOK TAVUĞUMUZ DA"

"Vatandaş kasaba giderken tedirgin olmasın." ifadesini kullanan Yardımcı, şöyle devam etti: "Ramazan'da ete zam yapılmayacak çünkü fiyatlar sabitlendi. Spekülatörlük yapmasınlar, etimiz de çok tavuğumuz da. Vatandaşımız kasaba girmekten korkmasın, Ramazan'da kırmızı et yesin."

ETTE KDV SIFIRLANIRSA FİYATLAR DÜŞECEK

Yardımcı, ette KDV'nin sıfırlanması halinde fiyatlarda 5 lira indirim yapabileceklerini dile getirdi. Kasaplarda satılan etlerin veteriner hekimler kontrolünde kesimi yapılan hayvanların etleri olduğunu vurgulayan Yardımcı, herhangi bir denetim olmaksızın yol kenarlarında kesilen hayvanların etlerinin alınmaması gerektiğini söyledi.

"BAKANIMIZIN AÇIKLAMASINI TAKDİR EDİYORUZ"

Yardımcı, Bakanlığın 100 milyon küçükbaş hayvan hedefine değinirken de "Bakanımızın açıklamasını takdir ediyoruz. Küçükbaş hayvana teşvik versinler, gerekirse büyükbaşa vermesinler. Her aileye 30 koyun çok ideal. Bir sene sonra 60, 90 koyun olur." dedi.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR