Reina katliamcısının kaçış planı ortaya çıktı
Esenyurt'ta yakalanan Reina katliamcısı Abdulkadir Maşaripov'un, Rakka'ya kaçış planı ortaya çıktı. Maşaripov'un, Esenyurt'ta kaldığı evi kiralayan Iraklı Ali Jameel Mohammed'in verdiği ifadeye göre, Maşaripov önce Silivri'ye ardından da Çanakkale'ye geçeceği öğrenildi. Çanakkale'de bir gece kalacağı öğrenilen teröristin İzmir'e ardından Hatay'a, oradan da Rakka'ya gideceği belirtildi.
GÜNDEM , 20 Ocak 2017 Cuma, 21:33
Reina katliamcısının kaçış planı ortaya çıktı

Esenyurt'ta düzenlenen operasyonla gözaltına alınan Ortaköy'deki gece kulübüne yönelik saldırıyı gerçekleştiren Abdulkadir Maşaripov ile Iraklı Ali Jameel Mohammed'in İstanbul Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü'ndeki sorgusu devam ediyor.

Ege üzerinden Rakka'ya kaçış güzergahı

Terör ve istihbarat uzmanları tarafından yapılan sorgulamalarda teröristin Rakka'ya kaçış planı ortaya çıktı. Teröristin Esenyurt'ta kaldığı evi kiralayan terör örgütü DEAŞ üyesi Iraklı Ali Jameel Mohammed'in verdiği ifadeye göre, Abdulkadir Maşaripov'un Esenyurt'taki adresten önce Silivri'ye ardından da Çanakkale'ye geçeceği öğrenildi. Çanakkale'de bir gece kalacağı öğrenilen teröristin İzmir'e ardından Hatay'a, oradan da Rakka'ya kaçacağı ortaya çıktı.

Silahın Konya'dan geldiği belirlendi

Öte yandan Reina saldırısıyla ilgili çalışmalarını sürdüren polis ekiplerinin, teröristin kullandığı kaleşnikof marka silahın Konya'dan Zeytinburnu'na geldiğini tespit etti. Teröristin silahları Zeytinburnu'nda bir çanta içerisinde aldığı öğrenilirken, terörle Mücadele ekiplerinin silahı teröriste ulaştıran şüphelileri yakalamaya yönelik çalışmaları devam ediyor.

TERÖRİSTLE İLGİLİ SON BİLGİLER

- Gözaltına alındıktan sonra sürekli olarak oğlunu soran Masharipov'un, "Silivri'de yanıma biri geldi. 'Her yerde aranıyorsun. Çocuğunu alacağız, kaçacağın zamangetireceğiz' diyerek benden aldılar" dediği öğrenildi.

- Masharipov'un, saldırı talimatını DEAŞ'ın Rakka'daki komuta merkeziyle haberleştiği "telegram" üzerinden aldığı belirlenirken, ele geçirilen 197 bin dolarında da terör örgütünün hücre evlerinden ele geçirilen toplam para olduğu öğrenildi.

- Masharipov'un sorgusunda yaptığı katliamdan pişmanlık duymadığını, "Bir daha olsa yine yaparım" dediği öne sürüldü.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR