Reina saldırganı için süreç nasıl işleyecek?
Esenyurt'ta emniyet güçlerinin düzenlemiş olduğu başarılı operasyonla yakalanan Reina katliamcısı terörist Emniyet'e götürüldü. Peki şimdi süreç nasıl işleyecek Güvenlik Uzmanı Mete Yarar açıkladı.
GÜNDEM , 17 Ocak 2017 Salı, 08:22
Reina saldırganı için süreç nasıl işleyecek?

Ortaköy'de 39 kişiyi katleden El Horasani kod adlı terörist Abdulkadir Masharipov, emniyet güçlerinin Esenyurt'ta düzenlediği başarılı operasyonla canlı olarak ele geçirildi. Esenyurt'ta Kırgız arkadaşının evinde kıskıvrak ele geçirilen terörist Emniyet'e götürüldü.

Operasyon sonrasında önemli açıklamalarda bulunan Güvenlik Uzmanı Mete Yarar Habertürk TV'de sürecin nasıl işleyeceğini dair bilgi verdi.

SÜREÇ NASIL İŞLEYECEK?

Özbek asıllı teröristin sağ yakalanmasının çok önemli olduğunu vurgulayan Yarar şunları söyledi:

"Daha önce Numan Kurtulmuş bu konu ile ilgili önemli açıklamalar yapmıştı. Şimdi caninin canlı yakalanmış olması bağlantıların öğrenilmesi açısından çok önemli. Reina eyleminin içerisindeki unsurlar DAEŞ'in diğer eylemlerine uymuyor bu açığa çıkarsa birçok sey aydınatabilir.

Bügüne kadar DAEŞ saldırılarından farklı olması, bir konu üzerine yoğunaşmaları ve bunun üzerine eylem yapmaları başından beri söylediğim şeylerdi.

Eylemi yaparken şahsın oraya nasıl getirildiği bile çok önemlidir. Bu eylem tarzı ve diğer eylem tarzları için sağ yakalanması çok önemli. Hangi sistem üzerine geldi kimler getirdi soruları bence en önemli sorulardır."

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR