Reyhanlı’da ölü sayısı 50’ye çıktı
Hatay’ın Reyhanlı ilçesinde hafta sonunda meydana gelen patlamalarda yaşamını yitirenlerin sayısı 50’ye çıktı.
GÜNDEM , 13 Mayıs 2013 Pazartesi, 16:20
Reyhanlı’da ölü sayısı 50’ye çıktı

Reyhanlı ilçesinde meydana gelen patlamalarda hayatını kaybedenlerin sayısı 50’ye ulaştı. Patlamaların ardından haber alınamayan 3 kişiden halen haber alınamadı.

Patlamalarda yaralanan 54 kişinin tedavisi ise sürüyor. Yaralılardan 18'inin durumunun ağır olduğu öğrenildi. Öte yandan, saldırılardan etkilenen ev ve iş yerlerinde hasarın giderilmesi için çalışmalar yoğun şekilde sürüyor.

İlk patlamanın olduğu Reyhanlı Belediyesi hizmet binasında enkaz kaldırma çalışmaları devam ederken, çevredeki yollar ise yaya ve araç trafiğine açıldı.

Belediye binasının yanında patlamanın etkisiyle oluşan büyük çukur kapatıldı, çevreye dağılan enkaz parçaları da toplandı. Patlamada hasar gören araçlar da çekicilerle kaldırıldı.

İkinci patlamanın meydana geldiği postane binası yakınlarındaki alanda da yolların temizlenmesinin ardından geçişlere izin verildi. Vatandaşlar ise ev ve iş yerlerinin kırılan camlarını taktırmaya başladı.

Elektrik şirketi ekipleri de zarar gören elektrik kablolarını onararak, ilçedeki akımı daha sağlıklı hale getirmek için çalışma başlattı.

Hayatın yavaş yavaş normale döndüğü ilçe genelinde öğrencilerin okullarına gittikleri görüldü.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR