Reyting rekortmeni diziden ABD'ye gönderme
Payitaht Abdülhamid dizisinin Twitter hesabından paylaşılan bir sahneyle, son günlerin en önemli gündem konusu olan ABD'nin yaptırım tehdidine göndermede bulundu.
MAGAZİN , 04 Ağustos 2018 Cumartesi, 15:10
Reyting rekortmeni diziden ABD'ye gönderme

TRT 1'de ekranlara gelen ve büyük ilgi gören Payitaht Abdülhamid dizisininin Twitter hesabı, yeni sezonun anonsunu yaparken, son günlerin en önemli gündem konusu olan ABD'nin yaptırım tehdidine göndermede bulundu.

"İNDİRİN O AYAĞINIZI!"

Twitter hesabından "İndirin o ayağınızı" notuyla şu sahneyi paylaştı: Sultan Abdülhamid Han'la görüşmeyi ümit ederek saraya gelen ABD temsilcisi Tahsin Paşa'yı karşısında bulur. Bacak bacak üstüne atarak Sultan'ı bekleyen ABD'li, Tahsin Paşa'nın 'indirin o ayağınızı' şeklindeki uyarısıyla neye uğradığını şaşırır ve 'afedersiniz, bir Osmanlı paşasının karşısında olduğumu unutmuşum' şeklinde yanıt verir.

"OSMANLI PAŞASININ KARŞISINDA DEĞİL, HALİFE'NİN SARAYINDASINIZ"

Tahsin Paşa ise bu cevap karşısında enfes bir cevap verir: Osmanlı paşasının karşısında olduğunuz için değil, Halife'nin sarayında olduğunuz için indireceksiniz ayağınızı.

Dizinin geçmiş bölümlerinde yer alan bir sahnede, Tahsin Paşa ile ABD temsilcisinin diyaloğu yer alıyor. Bu sahne son zamanlarda gündemde olan ABD'nin yaptırım tehdidinden sonra sayfanın resmi Twitter hesabından yeniden paylaşıldı.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR