Reza Zarrab bu kez mahkum elbisesi giymedi
ABD'nin New York kentinde tutuklu bulunan Halk Bankası eski Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Hakan Atilla'nın yargılandığı davanın üçüncü günü başladı. Reza Zarrab mahkemeye getirildi.
DÜNYA , 30 Kasım 2017 Perşembe, 18:30
Reza Zarrab bu kez mahkum elbisesi giymedi

ABD'nin İran'a ambargosunu delmek suçlamasıyla ABD'de yargılanan Halkbankeski Genel Müdür Yardımcısı Hakan Atilla'nın jürili üçüncü duruşması New York'ta başladı.

Jüri ve hakim mahkeme salonundaki yerini aldıktan sonra davanın görülmesine dün kaldığı yerden devam ediliyor.

Hakan Atilla ve davada tanık olan Reza Zarrab mahkemeye getirildi.

ZARRAB CEZAEVİ KIYAFETİ GİYMEDİ

Dünkü duruşmaya ayakları zincirli olarak ve üzerinde cezaevi kıyafeti ile getirilen Zarrab'ın, bugün cezaevi tulumu giymediği görüldü.

6 SAAT İFADE VERMİŞTİ

Zarrab, dünkü duruşmada yaklaşık 6 saat ifade vermişti.

Hakim Berman duruşma sonunda, Zarrab'ın mahkum kıyafetiyle gelmesinden ötürü endişe duyduğunu belirterek, "ifade vermenin zaten zor olduğunu, bu kıyafet yerine gömlek ve kravat giyebilmesi için emir imzalayabileceğini" söylemişti.

"BANA HİÇ BİR SÖZ VERİLMEDİ"

Reza Zarrab duruşmaya takım elbiseyle gelmesinin gerekçesini 'Avukatlarım bana hakimin izin verdiğini söyledi. Ancak bu herhangi bir anlam taşımıyor. Bana hiçbir söz verilmedi' diye açıkladı.

"TEHDİT EDİLDİM, KORUMA ALTINDAYIM"

Zarrab ayrıca tehdit aldığını da belirterek "New York'ta cezaevindeyken tehdit edildim. Bu nedenle koruma altındayım" dedi.

İşte Zarrab'ın ifadeleri:

İran Petrol Şirketi'nden alım yapan tek ülke Türkiye değil. Hindistan, Çin, Kore, Japonya, İtalya da aynı yöntemi kullandı. (Bu ülkeler de ambargoyu deldi)

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR