'Reza Zarrab serbest kaldı' iddiası
ABD'de tutukluların isimleriyle kontrol edilebildiği federal hapishaneler bürosunun internet sitesinde "Zarrab serbest' kaydı girildi
GÜNDEM , 11 Kasım 2017 Cumartesi, 20:40
'Reza Zarrab serbest kaldı' iddiası

ABD'de federal hapishaneler bürosunun internet sitesinde, ABD'nin İran'a yönelik yaptırımlarını deldiği iddiasıyla Mart 2016'dan bu yana ABD'de tutuklu bulunan Reza Zarrab'ın 8 Kasım 2017'de cezaevinden tahliye edildiği görülüyor. Davayı kovuşturan New York Güney Bölgesi Federal Başsavcılığı'nın sözcüsü ise yaptığı açıklamada Zarrab'ın halen cezaevinde bulunduğunu belirtti.

Zarrab'ın avukatı Şeyda Yıldırım ise Hürriyet'ten Razi Canikligil'e yaptığı açıklamada, "Serbest bırakıldığı bilgisi doğru değil. Yine teknik bir hata olmuş." dedi.

Benzeri bir olay 9 Eylül 2017 tarihinde de yaşanmış ve Başsavcılık sözcüleri Sarraf'ın tahliye edilmediğini bunun sistemden kaynaklanan bir hata olduğunu, halen cezaevinde tutuklu olduğunu belirtmişlerdi.

Sözcü'den Zeynep Gürcanlı'nın haberine göre, aynı davada yargılanan Halkbank eski genel müdür yardımcısı Mehmet Hakan Atilla ise hala New York hapishanesinde tutuklu görünüyor.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR