Sağlıklı bilgi alamadım
Bursaspor Teknik Direktörü Hikmet Karaman sağlıklı bilgi alamadığı için İbrahim Yazıcı'yı ziyaret etmeye geç kalmasından yakındı. Karaman ayrıca Yazıcı'nın kriz öncesi son saatlerini anlattı.
BURSASPOR , 07 Mayıs 2013 Salı, 08:41
Sağlıklı bilgi alamadım

Bursaspor Teknik Direktörü Hikmet Karaman dün sabaha karşı geldiği hastanede açıklama yaptı. İstanbul'da bulunduğu için sağlıklı bilgi alamadığından yakınan Karaman, “Birisi telefon eder, bir şey söyler. İstanbul'a gittik. Sonra yöneticileri aradım, doktorla görüştük, 'Durumu iyi dualarınızı bekliyoruz' dediler. İyi dedim herhangi bir şey olursa akşama geliriz dedim. Sonra doğru dürüst bilgi gelmeyince atladık geldik. Nihayetinde, burada uzaktan baktığımızda nefes alıp verdiğini görüyoruz, vücudu gayet güzel ama içerisini bilmiyoruz. İnşallah Allah'ım güzel haberleri bize verir. Başkanımızı güçlü bir şekilde bize geri verir” diye konuştu.

İÇME ŞU KOLAYI

İbrahim Yazıcı'nın kalp krizi geçirmeden önceki son saatlerini anlatan Karaman şöyle konuştu: "Kendisini nasıl hissettiğini sordum. 'İyiyim iyiyim' dedi. 'Hadi Özgen'e gidelim' dedi. 'Başkanım ben analiz yapacağım, teknik ekiple maçı bir daha izleyeceğiz, hatalarımızı, eksiklerimizi onları çalışacağız, sabah 6-7'ye kadar sürer' dedim. Zaten indiğimizde saat 03.00'e geliyordu. O ara kafeteryaya doğru yöneldi. Ben de yanında gittim. O arada bir kola istedi, bir de bir börek. Başkanım içme şu kolayı dedim, saat geç, kafeteryada daha hafif şeyler olur. Kızdı bize böyle deyince. 'Ya siz gidin işinizi yapın' dedi. Biz otobüse bindik gittik”.

Ordu’ya gelmeyecekti

Orduspor maçına Başkan İbrahim Yazıcı'nın gelmeyeceğini ancak son anda kendisini uçakta gördüklerini belirten Hikmet Karaman, "Antalyaspor maçından sonra da başkanın yanına gitmiştik. Orada yaşamış olduğu şeyler vardı. Ordu'ya da birlikte gittik. Başkan gelmeyecekti biz öyle biliyorduk ama son anda kendisini uçakta gördük. Uçaktan beraber indik. Uçakta bir ara gözüm ilişti; uyuyordu. Daha önceki seyahatlerimizde daha dinç gözüküyordu, ama bu sefer hep uykuluydu. Sonra indik beraber yürüdük. 'Hikmet diazem aldım, uzun zamandır kullanmıyordum. Gol oluyor, atıyoruz, yiyoruz hiç oralı bile olmuyorum. Devre arası aşağıya inmişim hiçbir şey hatırlamıyorum' dediğini kaydetti.  

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR