Şampiyonluk Yıldırım'a geldi
Gelecek sezon Turkcell Sesi Görenler Deplasmanlı Futbol Ligi'nde mücadele etme hakkı kazanan sporcularını kutlayan Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, "Destek verdiğimiz kardeşlerimizin şampiyonluğu bizi çok mutlu etti" dedi.
BURSA'DA SPOR , 20 Eylül 2018 Perşembe, 08:25
Şampiyonluk Yıldırım'a geldi

Görme Engelliler Federasyonu tarafından düzenlenen Görme Engelliler Futbol 2.Lig 2. devre karşılaşmalarında Yıldırım Belediyesi Görme Engelliler Spor Kulübü şampiyon oldu. Kayseri'de düzenlenen organizasyonda başarılı bir performans sergileyen Yıldırımlı görme engelliler, 33 puanla şampiyon olarak 1.Lig'e yükseldi. Yıldırım Belediyesi Görme En- gelliler Spor Kulübü, oynadığı 14 karşılaşmada 10 galibiyet, 3 beraberlik ve 1 mağlubiyet alırken 37 gol atıp kalesinde 8 gol gördü. En yakın rakibinin 5 puan önünde ligi 33 puanla bitiren şampiyon ekip, önümüzdeki sezon Turkcell Sesi Görenler Deplasmanlı Futbol Ligi'nde mücadele edecek.

BAŞKAN EDEBALİ'DEN TEBRİK

Öncelikli hizmet grupları arasında yer alan engellileri hayatın her alanında olduğu gibi sporda da desteklediklerini belirten Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, "Onları hayata bağlayacak; hedeflerini, ideallerini gerçekleştirerek başarılarını ortaya koyacak projeler hazırlıyoruz. Spora gönül vermiş engelli kardeşlerimize verdiğimiz destek neticesinde takımımız önemli bir başarıya daha imza attı. Daha önce Türkiye şampiyonalarında dereceleri bulunan görme engelli futbol takımımız elde ettiği başarılı sonuçlarla 1.Lig'e yükselme başarısı gösterdi. Desteklerimizin karşılığını şampiyonluklarla almak bizleri mutlu ediyor" diye konuştu.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR