Sarkıntılık iddiası cinayetle son buldu
İstanbul Gaziosmanpaşa’da bir kadına sözlü sarkıntılık iddiasıyla iki grup arasında çıkan bıçaklı meydan kavgasında 1 kişi öldü 3 kişi yaralandı. Polis olayla ilgili 5 kişiyi gözaltına aldı.
GÜNDEM , 27 Haziran 2016 Pazartesi, 15:37
Sarkıntılık iddiası cinayetle son buldu
Şüphelilerin, daha önceden polise geliş kayıtları olduğu belirtildi. Bıçaklı kavga anı güvenlik kameraları tarafından görüntülenirken, şüpheliler adliyeye sevk edildi.

SARKINTILIĞIN ARDINDAN KAVGA ÇIKTI

Gaziosmanpaşa, Çukurçeşme caddesi üzerinde 22 Haziran 2016 tarihinde meydana gelen olayda 16 yaşındaki G.F., iddialara göre mahalleden arkadaşı Anıl D.(21)’nin eşine sözle sarkıntılık etti. Bu olayı konuşmak için kaymakamlık önünde toplanan iki grup arasında kısa bir konuşmanın ardından kavga çıktı. Güvenlik kameraları tarafından görüntülenen kavga sırasında 4 kişi bıçakla yaralandı. Yaralılardan Hayrettin Perçem, kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetti. Diğer yaralılar Anıl D., Mertcan E. ve Ahmet Ç. hastanelerde tedavi altına alındı.

Cinayet Büro Amirliği tarafından başlatılan soruşturmada polis kavgaya karışan Kasım Ç.(19) ile G.F.(16), Y.K.(16), Fırat K.(19) ve İlkay T.(18) gözaltına alındı. Şüphelilerin ruhsatsız silah bulundurmak, hırsızlık, gibi suçlardan polise geliş kayıtları olduğu tespit edildi. Yapılan soruşturmada şüphelilerden Kasım Ç.’nin, Hayrettin Perçem’i bıçaklayarak öldüren kişi olduğu tespit edildi.

KAVGA VE PANİĞİ KAMERALAR GÖRÜNTÜLEDİ

Öte yandan olay anı güvenlik kameraları tarafından görüntülendi. Görüntülerde şüphelilerin konuşmak için toplandıktan kısa süre sonra kavga etmeye başladıkları görüldü. Tarafların birbirine saldırdığı, daha sonra da şüphelilerin hızla olay yerinden kaçışları kameralar tarafından görüntülendi. Bu arada olayın meydana geldiği yerdealışveriş yapan kadınların ise kendilerini yere atarak saldırganlardan korunmaya çalıştıkları görüldü. Poliste işlemleri tamamlanan şüpheliler adliyeye sevk edildi.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR