Savunma Sanayi toplantısı sona erdi...
Savunma Sanayi İcraa Komitesi toplantısı sona erdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığında Beştepe'de gerçekleşen toplantı 7 saat sürdü. Toplantıda toplam 4 milyar dolar bedeli olan 55 proje değerlendirildi.
GÜNDEM , 31 Ocak 2018 Çarşamba, 21:50
Savunma Sanayi toplantısı sona erdi...

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında yapılan ve yaklaşık 6 saat 45 dakika süren Savunma Sanayi İcra Komitesi Toplantısı'ndan sonra yapılan yazılı açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"Savunma Sanayi İcra Komitesi, yapılan yasal düzenleme sonrasında ilk defa Sayın Cumhurbaşkanımızın başkanlığında, gündeminde yer alan konuları görüşmek üzere toplanmıştır. Toplantıda, 'Zeytin Dalı Operasyonu'nda ordumuzun ve güvenlik güçlerimizin gücüne güç katan yerli ve milli sistemlerimize yenilerini eklemeye yönelik projeler gözden geçirilerek yeni kararlar alınmıştır. Toplam 9.4 milyar dolar (36 milyar TL) bedeli olan 55 projenin değerlendirildiği toplantıda, savunma sanayini geliştirme, güçlendirme ve destekleme amaçlı muhtelif yatırım ve iyileştirme faaliyetleri de gözden geçirilmiştir."

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR