Semih Özakça: 'Yaşayan bir ölü olmak istiyoruz'
Esra-Semih Özakça Twitter hesabından; Nuriye'nin zorla Numune Hastanesi'ne götürülmesinin ardından Semih Özakça'nın, refakatçisi Sultan Özakça aracılığıyla gönderdiği mesaj yayımlandı
GÜNDEM , 26 Eylül 2017 Salı, 15:12
Semih Özakça: 'Yaşayan bir ölü olmak istiyoruz'

Esra-Semih Özakça Twitter hesabından; Nuriye'nin zorla Numune Hastanesi'ne götürülmesinin ardından Semih Özakça'nın, refakatçisi Sultan Özakça aracılığıyla gönderdiği mesaj yayımlandı.

Semih Özakça'nın'in mesajı şöyle:

"Biz ne ölmek istiyoruz, ne de yaşayan bir ölü olmak istiyoruz. Zorla müdahale işkencesi ile bizi yaşayan ölü haline getirmeye çalışıyorlar. Onlar acizlikleri ile kaybettiklerini gösterdiler. Direnişi bitiremiyorlar. Biz kazanacağız!"

Esra Özakça tarafından Twitter hesabından yapılan açıklamada, Semih'in Nuriye'nin götürülüşünü duyduğunda üstünü giyerek annesiyle vedalaştığını söyledi. Esra Özakça şunları kaydetti:

"Semih'in refakatçısı annemle konuştum. Nuriye götürülürken nasıl kapıya vurduklarını, Nuriye'nin çığlıklarını, sloganlarını anlattı. Beyza'nın ablama ne yapacaksınız diye feryadını, Semih'in üstünü giyindiğini ve vedalaştıklarını ağlayarak anlattı! Semih'in mesajını iletti. Peki niçin ailecek bu zulmü yaşıyoruz? Nuriye ve Semih işlerini geri istiyorlar, bağışlanamaz korkunç suçumuz!"

Nuriye Gülmen'in kardeşi: Niyetleri belli müdahale etmek istiyorlar

Biz gece 02.00'da kitap okuyorduk ablamla dışarıdan bir ses duyduk. Zaten tedirgindik ablam dedi bir bak bakalım ne oluyor dedi. Baktım kalabalık bir sürü gariyan sedye getirmişlerdi. Kapı açıldı Girdiler içeri cezaevi müdürü gelmiş doktarlar gelmiş. Dediler siz bir kaç gündür uyuyor görüyoruz sizi yoğun bakıma almamız lazım. Kontrol altına almamız lazım. Ablam da dedi bu saatte neden geldiniz? oOnlarda bu cevabı verdiler. Sonra doktor henüz müdahale olmayacak sadece götüreceğiz. Ablam da dedi benim öyle bir talebim yok götüremezsiniz dedi. Sonra beni zorla çıkardılar başka bir odaya götürdüler. Ablamın nasıl çıkarıldığını görmedim . Muhtemelen ambulansla götürdüler. Bana da dedilerki onun yanında gideceksin eşyalarını topla. Eşyalarımı topladım beni hastaneye getirdiler. Orada bıraktılar işte bir geldim ablamın bulunduğu bloğu kilitlemişler. Sivil polis jandarma çevik kuvvet herkesi yığmışlar. Ve kimse giremiyor, avukat bile giremiyor. Bana görüşebilirsin dediler ama görüşemedim. Sadece eşyaları verebildim. Şuan odada yalnız ve tek başına polislerin arasında... Son durum bu... Buradan herkese ablamı sahiplenmeye çağırıyorum. Niyetleri belli duruşmaya çıkmadan önce en kısa sürede işini bitirmek istiyorlar müdahale etmek istiyorlar. O yüzden herkesi buraya çağırıyorum.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR