Serdar Kurtuluş sezonu kapattı
Bursaspor’un Kulüp Doktoru Hakan Ayaz, çok ağır sakatlık geçiren Serdar Kurtuluş’un Almanya’da ameliyat edileceği ve sahalardan en az 6 ay uzak kalacağını açıkladı.
BURSASPOR , 17 Kasım 2016 Perşembe, 11:12
Serdar Kurtuluş sezonu kapattı
Bursaspor’da U21 Takımı’yla yapılan hazırlık maçında dizi çıkan Serdar Kurtuluş’tan kötü haber geldi. Yeşil Beyazlı kulübün Doktoru Hakan Ayaz tarafından resmi internet sitesi aracılığıyla yapılan açıklamada tecrübeli futbolcunun en az 6 ay sahalardan uzak kalacağı bildirildi. Sezonu kapatan Serdar’ın dizindeki çıkığa bağlı damarlarda herhangi bir zedelenmenin olmadığı, sinirinde tam kopma olmadığı fakat ağır hasar oluştuğu tespit edildi. 

AMELİYAT ALMANYA’DA

Dış yan bağında tam yırtık, yine dış tarafta arka adale tendonunun yapışma yerinden koptuğu, ön çapraz bağda yırtık şüphesinin devam ettiği, arka çapraz bağda kısmi yırtık varlığı, menisküsünde yırtık olduğu, dizin dış tarafındaki adalesinde yırtık ve kapsüllerde parçalanma olduğu ifade edilirken, Almanya’da özel bir hastanede ameliyat edilecek Serdar Kurtuluş’un en az 6 ay sahalardan uzak kalacağı, bu sürenin ameliyatta yapılacak işlemlere göre daha da uzayabileceği kaydedildi. 

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR