Sizi PKK ile baş başa bırakıyoruz
MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, TBMM Genel Kurulu'ndaki çözüm sürecine ilişkin araştırma önergesinin görüşmelerinde, ''Sizi PKK ile birlikte baş başa bırakıyoruz'' diyerek, MHP milletvekilleriyle birlikte salondan ayrıldı.
GÜNDEM , 09 Nisan 2013 Salı, 21:24
Sizi PKK ile baş başa bırakıyoruz

'Çözüm komisyonu'nun görüşüldüğü Meclis'te bugün gerginlik hakimdi. AK Parti'nin, 'çözüm süreci ile ilgili araştırma komisyonu kurulmasıyla ilgili önergesini, CHP'nin önergesi ile birleştirmek istemesi yoğun tartışmalara neden oldu.

Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay ise milletvekillerine seslendiği konuşmasında çözüm sürecine yönelik gayretlerinin karşılık bulmadığını söyledi.

Atalay'ın ardından MHP adına Grup Başkanvekili Oktay Vural kürsüye çıktı. Vural, araştırma komisyonu talebinin PKK'dan geldiğini savunarak, kullanacakları 'hayır' oyunun, namusu ve şerefi bulunduğunu söyledi.

Vural, ''Böyle bir ahlaksızca düzene MHP'nin, hayır oylarını bile alet etmeyeceğini'' ifade ederek, ''Sizi PKK ile birlikte baş başa bırakıyoruz'' dedi.

Konuşmasını bu cümleyle tamamlamasının ardından MHP milletvekilleri oturdukları yerden kalkarak, salondan çıkmaya hazırlandı.

Bu sırada TBMM Başkanvekili Sadık Yakut, birleşime ara verdi. Aranın ardından başlayan görüşmelere, MHP milletvekilleri katılmadı. 

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR