Sokak ortasında pompalıyla dehşet saçtı
Antalya'da dün hareketli saatler yaşandı. Cadde ortasında pompalı tüfekle rastgele ateç açan adam büyük korku yarattı. Polisler hemen olay yerine geldi. Bir anda pompalı tüfekle dehşet saçan adamın arkasından yanaşan polis, eylemcinin kolunu ani bir hareketle arkaya doğru kıvırdı ve dirseğiyle de beline vurup tek hamlede yere düşürdü.
GÜNDEM , 30 Nisan 2013 Salı, 13:04
Sokak ortasında pompalıyla dehşet saçtı

Antalya’da sattığı sebzelerin parasını toptancıdan tahsil edemeyen Yasef K., cadde ortasında pompalı av tüfeğiyle rastgele ateş açıp büyük korku yaşattı. Motosikletli polislerin arkasından yaklaştığı Yasef K., ani bir müdahale ile etkisiz hale getirildi.

Olay dün saat 17.00 sıralarında Lara semtinde meydana geldi. Çiftçilik yapan Yasef K.(41), iddiaya göre sattığı sebzelerin parasını toptancıdan alamadı. Bunun üzerine sinirlenen Yaser K. eline pompalı av tüfeğini alarak caddeye çıktı, rastgele ateş etmeye başladı. Olay yerine ulaşan polis, caddenin her iki tarafını trafiğe kapattı.

POLİS TÜFEĞİ ALDI

Yunus polislerinden biri, çevredekilerin korku dolu bakışları içerisinde etrafa bağırarak ateş açan eylemciye, arkasından yaklaştı. Yasef K.’nın kolunu ani bir hareketle arkaya doğru kıvıran polis, elindeki tüfeği aldıktan sonra dirseğiyle de beline vurup tek hamlede yere düşürdü. Olay yerindeki diğer polisler de Yasef K.’nın üzerine atlayarak etkisiz hale getirdi.

"Hamit adındaki toplancıya sattığım yeşilliklerin parasını alamadım" diyen Yasef K., gözaltına alındı ve Asayiş Şube Müdürlüğü’ne götürüldü. Polis olay yerinden çok sayıda boş fişek topladı.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR