Suç örgütüne eş zamanlı operasyon
Ankara'da haksız kazanç sağlayarak bölge esnafını kokutan ve zorla paralarını gasp eden suç örgütüne yönelik operasyonda 27 adrese baskın düzenledi. Operasyonda çok sayıda ruhsatsız tabanca ele geçirildi. Ele geçirilen silahların balistik incelemesi sonucu iş yeri ve ev kurşunlama ile silahla yaralama eylemlerinde kullanıldığı tespit edildi.
GÜNDEM , 22 Mart 2019 Cuma, 17:16
Suç örgütüne eş zamanlı operasyon

Ankara Emniyeti Organize Suçlarla Mücadele Şubesi ekiplerince gerçekleştirilen operasyonda haksız kazanç sağlayarak Etimesgut ve Sincan'da bölge halkını gasp eden suç örgütüne yönelik 27 adrese baskın yapıldı. Operasyonda 22 şüpheliye ait adreste yapılan aramalarda çok sayıda ruhsatsız tabanca ele geçirildi.

Bölge esnafı üzerinde baskı ve şiddet uygulayan örgütün çek-senet tahsilatıyla, "çökme" diye tabir edilen nitelikli yağma yöntemiyle çok sayıda kişiyi gasp ettiği ortaya çıktı. Toplanan paraları aralarında pay ettikleri öğrenilen örgütün polise deşifre olmamak için adlarına sahte kimlik düzenledikleri belirlendi.

Silahlar üzerinde yapılan balistik incelemeler sonucu yakalanan silahların balistik incelemesi sonucu iş yeri ve ev kurşunlama ile silahla yaralama eylemlerinde kullanıldığı tespit edildi.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR