Talihsiz baba, kızının düğününde kalp krizi geçirdi
Manisa’nın Turgutlu ilçesinde talihsiz bir baba, kızının düğün töreninde kalp krizi geçirdi.
GÜNDEM , 16 Haziran 2014 Pazartesi, 09:31
Talihsiz baba, kızının düğününde kalp krizi geçirdi

Turgutlu’da bir düğün salonunda yakınlarıyla birlikte halay çektiği sırada M.K. (55) bir anda fenalaşarak yere yığıldı. Kalp krizi geçirdiği fark edilen M.K'ya ilk müdahale olay yerine gelen 112 Acil Servis ekiplerince yapıldı.

Kızı Sevda K.’nın hayatını birleştireceği Ahmet Taş ile olan düğün merasiminde kalp krizi geçiren baba, Turgutlu Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı. İki çocuk babası M.K’nın kızı gelinliğiyle babasından gelecek iyi haberleri gözyaşları içerisinde bekledi. Hastaneye getirilen M.K.’ya doktorlar ve sağlık personeli yaklaşık iki saat kalp masajı yaptı. M.K., iki saat sonunda kalp masajına cevap vererek hayata geri döndü. Hastanede kendisinden gelecek haberi bekleyen yakınları M.K.’nın iyi olduğunu öğrenince mutluluktan gözyaşlarına boğuldu.

Doktorların yaptığı açıklamada, “Hasta gerçekten çok mücadele etti, iki saat sonra hayata dönmek tıp literatüründe eşine zor rastlanan bir olay. Gerçekten kızı için yaşama tutundu" ifadelerine yer verdi. Kızının düğününde kalp krizi geçiren şahıs yoğun bakıma alınırken, yakınları hastanedeki bekleyişlerini sürdürüyor.
 

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR