TEOG puanları açıklandı! Tıkla öğren...
Ortaokul 8’inci sınıf öğrencilerinin heyecanla beklediği TEOG YEP sonuçları açıklandı. Öğrenciler liselere girişte etkili olacak Yerleştirmeye Esas Puanları’nı (YEP) MEB'in sitesinden öğrenebilir.
GÜNDEM , 29 Haziran 2016 Çarşamba, 17:48
TEOG puanları açıklandı! Tıkla öğren...
Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG) kapsamında düzenlenen ortak sınavlara giren 1 milyon 168 bin 48 ortaokul 8’inci sınıf öğrencisinin, liselere yerleştirmelerinde kullanılacak Yerleştirmeye Esas Puanları’nı (YEP) açıkladı. Adaylar, Milli Eğitim Bakanlığı’nın sitesinden YEP’lerini öğrenebilir.MEB’den yapılan duyuruda “Bu sonuçların ardından öğrenciler, yerleştirme ve tercih işlemleri ile ilgili olarak illerde oluşturulan tercih ve yerleştirme rehberlik komisyonlarına müracaat ederek gerekli bilgiyi alabilecek” denilerek, okullarda rehberlik etmeleri maksadıyla rehber öğretmen görevlendirmesi yapıldığı belirtildi.

TERCİHLER 15-25 TEMMUZ ARASINDA

Öğrenciler, 15-25 Temmuz arasında 25 okula kadar tercih yapabilecek ve okul müdürlüklerine müracaat ederek tercih işlemlerini onaylatacak. Tercih işlemi okul müdürlüklerine onaylatıldıktan sonra işlem tamamlanmış olacak. Öğrencilerin, tercihlerinde düşündükleri değişiklikleri okul müdürlüklerinde onaylama işleminden önce yapmaları gerekiyor.

YERLEŞTİRME SONUÇLARI 8 AĞUSTOS’TA

Tercih işlemleri tamamlandıktan sonra 8 Ağustos’ta yerleştirme sonuçları ve boş kalan kontenjanlar açıklanacak. Buna göre; 9-15 Ağustos, 19-23- Ağustos ve 26-31 Ağustos tarihlerinde yerleştirmeye esas nakil işlemleri gerçekleştirilecek. 5-8 Eylül arasında ise, il/ilçe yerleştirme venakil komisyonlarınca nakil tercih başvurularının alınacak. 9 Eylül itibarıyla yerleştirme işlemleri tamamlanacak.

TEOG YEP KONTENJAN SONUÇLARINI ÖĞRENMEK İÇİN TIKLAYIN

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR