Teröristin iç çamaşırından çıktı! Şifresi kırıldı
Diyarbakır'da başına 5 milyonluk ödül konulan ve geçtiğimiz yıl öldürülen teröristin iç çamaşırından çıkan hafıza kartının şifrelerini kıran ekipler, 47 saldırı planının önüne geçti
GÜNDEM , 06 Aralık 2017 Çarşamba, 14:33
Teröristin iç çamaşırından çıktı! Şifresi kırıldı

İÇ ÇAMAŞIRINDA HAFIZA KARTI ÇIKTI

PKK'da şok etkisi yaratan operasyonda, 5 milyonluk mavi listede aranırken öldürülen Gündüz'ün iç çamaşırının içindeki gizli cepte bulunan 32 GB'lik hafıza kartı şifreleri kırıldı. 8 bin 500 sayfalık kriptolu doküman çözülünce, PKK'nın şehir merkezlerinde ve kırsalda gerçekleştirmeyi planladığı 47 bombalı ve silahlı saldırı planı deşifre edildi. Dokümanda Kürtçe isimlerle şifrelenen bazı barınak ve sığınakların yerleri de itirafçı teröristlerden destek alınarak deşifre edildi. Lice, Silvan, Hazro, Kocaköy, Hani, Kulp, Bingöl Genç kırsalındaki 58 sığınak ve barınak da kullanılamaz hale getirildi.


ÇOK SAYIDA MÜHİMMAT ELE GEÇİRİLDİ

Hafıza kartındaki belgelerden toprağa gömülü silah ve askeri mühimmat ele geçirildi. Yine hafıza kartındaki bilgilere göre teröristlerin barınma ve kamp alanı olarak kullandıkları alanlara yapılan kara ve hava operasyonlarında 6 ayda 83 terörist etkisiz hale getirildi, 358 hain yakalandı.

(Kaynak: Sabah)

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR