THY'den tarihi rekor! Twitter'dan duyuruldu
Türk Hava Yolları (THY), 9 günlük Kurban Bayramı tatilinin ilk gününde bin 547 seferle 253 bin yolcuya hizmet vererek rekora imza attı.
EKONOMİ , 19 Ağustos 2018 Pazar, 13:29
THY'den tarihi rekor! Twitter'dan duyuruldu

Kurban Bayramı tatili turizmciler ve havayolu şirketlerinin yüzünü güldürdü. İstanbul Atatürkve Sabiha Gökçen havalimanlarında tatilci yoğunlukları cuma ve cumartesi günü oldukça fazlaydı. Yoğunluk özellikle İstanbul'un iki havalimanının yolcu rakamlarını da önemli oranda artırdı. Türk Hava Yolları da cumartesi günü dünya genelinde taşıdığı 253 bin yolcu ile yolcu rekoru kırdı. THY Genel Müdürü Bilal Ekşi sosyal medya hesabından yaptığı açıklamad, Bayram tüm yoğunluğu ile devam ediyor. Dün tarihi bir rekor ile 1547 seferimizde 253 bin yolcumuzu yüzde 75 zamanında kalkış ile sevenlerine ulaştırdık. Tüm gayretimiz ile bu yoğunlukta sizlere daha iyi hizmet vermeye çalışıyoruz. Tercihiniz için teşekkürler dedi.

ATATÜRK HAVALİMANINDAN 123 BİN KİŞİ PASAPORTTAN GEÇTİ

Türkiyenin dünyaya açılan en önemli kapısı konumundaki İstanbul Atatürk Havalimanının dün yolcu rakamları da dikkat çekti. Transitler hariç 123 bin kişi pasaporttan geçti. Bu yolculardan 55 bin kişi Türkiyeye girerken 68 bin kişe ise yurt dışına uçtu. İç hatlarda ise 60 bin kişi Atatürk Havalimanını kullandı. 29 bin kişi İstanbula gelirken, 31 bin kişi ise Atatürk Havalimanından başka iç hat noktalarına uçtu. Özellikle tatilciler iç hatlarda Antalya, Bodrum, Dalaman ve Trabzona ek seferlerden dolayı çoğunlukla uçtuğu gözlendi.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR