TOFAŞ yakın takipte!
TOFAŞ, sahasında ağırladığı Eskişehir Basket'i özellikle son bölümdeki iyi oyunu sonunda mağlup ederek kazanma serisini 4 maça çıkardı ve lider Fenerbahçe Doğuş'un takibini sürdürdü.
BURSA'DA SPOR , 29 Nisan 2018 Pazar, 22:07
TOFAŞ yakın takipte!

Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi'nin 27'nci hafta mücadelesinde TOFAŞ, sahasında Eskişehir Basket'i ağırladı. Her iki ekibin de pota altını etkili kullanarak başladığı maçın ilk çeyreği 14-19'luk konuk ekibin üstünlüğü ile geçildi. İkinci çeyreğe Morgan'ın dış atış isabetiyle başlayan TOFAŞ, 15'inci dakikanın ortasında Owens'ın smaç basketiyle skoru 25-25'e eşitledi. 16'ncı dakika sonunda Mejia'nın basketiyle skor avantajını ele geçiren Bursa ekibi, geride kalan bölümde üstünlüğünü korudu ve soyunma odasına da 38-33 önde gitti.

Dönüşte Morgan'ın çaldığı top sonrası Crocker'ın orta mesafe isabetiyle farkı 7'ye çıkaran TOFAŞ karşısında Eskişehir Basket savunmayı sertleştirip hücumlarından boş dönmeyince skor 40-40'a eşitlendi. Karşılıklı sayılarla oldukça çekişmeli bir şekilde geçen bu bölümün sonunda TOFAŞ, kader çeyreğine 51-49'luk skor avantajıyla başladı. Maçın son 5 dakikasına ise 58-63 geriden giren Bursa temsilcisi, Barış Ermiş ve Mejia'nın üst üste sayılarıyla toparlandı ve 37'nci dakika sonunda yeniden öne geçti: 64-63. Son bölülmde ise savunmasını sertleştiren TOFAŞ, pota altından bulduğu sayılarla sonuca gitti ve parkeden 73-69 galip ayrıldı.

Bu sonucun ardından TOFAŞ ligde 21'inci galibiyetini elde ederken, Eskişehir temsilcisi ise 13'üncü yenilgisini aldı.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR