Topçu: Zor ama imkansız değil
Ligin hücum yönü en kuvvetli takımlarından biriyle karşılaşacaklarını söyleyen Mutlu Topçu, "Bizim için zor bir mücadele olacak ama biz de en iyi futbolumuzu ortaya koyup galip gelmek istiyoruz" dedi.
BURSASPOR , 10 Mart 2017 Cuma, 05:00
Topçu: Zor ama imkansız değil

Bursaspor Teknik Direktörü Mutlu Topçu Osmanlıspor maçı öncesi düzenlediği basın toplantısında karşılaşmayla ilgili düşüncelerini dile getirdi. Ligin ofans yönü en iyi takımlarından birine karşı mücadele edeceklerini hatırlatan genç teknik adam, "Ofansif anlamda etkili oyuncuları var. Ciddi anlamda şut da atıyorlar. Geride değil de ikinci bölgede oyunu kurmayı düşünüyoruz. Zaman zaman biz de atacağız onlar da atacak. Olabildiğince onların önlemini alıyoruz. Rakibin önemli özelliklerini de arkadaşlarla paylaştık" diye konuştu.

ÇOK İYİ BİR HOCALARI VAR

Osmanlıspor'un son haftalarda kaybettiği puanların kimseyi yanıltmamasını isteyen Mutlu Topçu, "Her ne kadar son haftalarda başarısız sonuçlar alsalar da çok ciddi bir takıma karşı mücadele vereceğiz. Oyunun seyrini her an değiştirebilecek oyunculara sahipler. Bir de çok iyi hocaları var. Olması gerektiği gibi istikrarlı gidiyorlar. Bizim için zor bir mücadele olacak. Sakat ve cezalı oyuncularımız var. Farklı mevkilerde birkaç oyuncu deniyoruz. Umuyorum en ideal 11'i bulup, en iyi şekilde 3 puanla dönmeyi düşünüyoruz" dedi.

ATTIĞIMIZ GOLÜ KAYSERİ'DE YEDİK

Hakemlerin performanslarını değerlendiren Mutlu Topçu, "Hakemler umuyorum bir daha yapmazlar. Biz başımıza geldiği zaman serzenişte bulunuyoruz. Lehimize olduğu zaman da bizi mutlu etmiyor. Her iki taraf için de düdükleri doğru çalsınlar. Bu hafta attığımız golü Kayseri'den yedik" dedi.

FORMSUZLAR DÜŞÜNDÜRÜYOR

Gaziantepspor'a karşı aldıkları 3 puanın önemine dikkat çeken Mutlu Topçu, "En sıkıntılı süreçte bir takımın başına gelebileceklerin hepsini yaşadık. Biz onların hepsini unuttuk. Aldığımız 3 puan bizi şampiyon yapmaz. Moral motivasyon açısından daha ileri götürebilir bizi. Bizim de çok ihtiyacımız olan bir şeydi. Antrenmanlara pozitif yansıdı. Bazı oyuncuların formsuzluğu da bizi düşündürüyor. Suların durulması için 11 hafta sonunda hedeflenen yere gitmemiz lazım" şeklide konuştu.

KALMAK İSTEYEN GEREĞİNİ YAPAR

Genç futbolcuların özel yaşamlarıyla ilgili son dönemde gündeme gelmelerinin hatırlatılması üzerine Mutlu Topçu, "Bütün oyuncularıma geldiğim zaman aynı uyarıyı yaptım. Bursaspor'a gelmek ayrıcalıktır ama burada kalmak gelmekten daha zordur. 11 maçlık periyot var. Kalmaları için ellerinden geleni yapmaları lazım. Bu genç değil her oyuncu için geçerli" ifadelerini kullandı. (Ozan DEMİR)

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR