Trafo faciası! Yüzlercesi telef oldu
Antalya'nın Manavgat ilçesinde aşırı sıcaklar nedeniyle çıkan yangında 550 küçükbaş hayvan telef oldu. Hayvan sahipleri gördükleri manzara karşısında sinir krizleri geçirdi.
GÜNDEM , 01 Temmuz 2017 Cumartesi, 17:02
Trafo faciası! Yüzlercesi telef oldu

Aşırı sıcaklar nedeniyle Manavgat'ın Hatipler mahallesinde bir trafodan başladığı belirtilen yangın, şiddetli rüzgarın etkisiyle kısa sürede büyüdü. Yangın, ekili alan ve zeytin ağaçlarına sıçradı. Büyüyerek devam eden yangın, Hatipler mahallesi 103 Sokak Yeni mahalle mevkiinde bulunan Alaaddin ve Selahattin Gök kardeşlere ait ağıllara ulaşarak tüm ağılı sardı. Ağıl içinde kurban bayramı için beslenen 550 tane koyun ve kuzu yangında telef oldu.

600 HAYVANDAN 50 TANESİ KURTARILDI

Hayvan sahiplerinin çabası ağıllarda bulunan 600 dolayındaki koyun ve kuzudan sadece 50 tanesinin kurtarılmasını sağlarken 550 dolayında küçükbaş hayvan yanarak telef oldu. Ağıllar tamamen yanarken, hayvanların yanı sıra hayvanlara verilmek üzere ağılların yanında depolanan yemlerde tamamen yandı.

Ağılların yanında otlayan 3 inek yangından nasibini aldı. Alevlerden kaçmaya çalışan ineklerin derisi büyük ölçüde yandı.

3 AYRI AĞILDA BULUNAN HAYVANLAR TELEF OLDU

Yangının bir anda başladığını belirten Selahattin Gök, "3 ayrı ağılda 600 dolayında koyun ve kuzu ile 2 inek ve 1 danamız bulunuyordu. Gördüğüm kadarıyla 50 dolayında koyunu kurtarabildik. Büyük üzüntü yaşıyoruz. Sevindirici olan kendi canımıza bir zarar gelmemesidir. Hayvanlarımıza vermek için aldığımız yemlerimizin tamamı da yangından zarar gördü" diye konuştu.

"VATANDAŞLARIMIZIN ZARARININ KARŞILANMASI İÇİN HER ŞEYİ YAPACAĞIZ"

Hayvan sahiplerinin eşleri de yaşananlar karşısında fenalık geçirdi. Olay yerine gelen Manavgat Kaymakamı Nazmi Günlü, Belediye Başkanı Şükrü Sözen, Ziraat odası Başkanı Rasim Metin ve Esnaf Kefalet Kooperatifi Başkanı Salim Aksoy hayvan sahiplerine geçmiş olsun dileklerinde bulundu.
Kaymakam Günlü, bir felaketin yaşandığını belirterek, "Öncelikle zarar gören vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimizi sunuyorum. Tarım İlçe'den gelecek görevliler gerekli incelemeleri yapacak ve vatandaşımızın zararının karşılanması için gereken yapılacaktır" dedi.

BELEDİYE BAŞKANINDAN VATADAŞLARINA DESTEK SÖZÜ

Belediye Başkanı Şükrü Sözen ise yaşananların üzücü olduğunu, yapılacak incelemenin ardından yanan hayvanların belediye ekiplerince kaldırılarak imha edileceğini, belediye olarak zarar gören vatandaşların yanında olduklarını belirtti.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR