TSK duyurdu! Gri listede yer alan Osman Gülen etkisiz hale getirildi
TSK, yaptığı açıklamada 23 Temmuz'dan bu yana gerçekleştirilen operasyonlarla ilgili bilgi verdi. Etkisiz hale getirilenler arasında PKK'nın sözde Diyarbakır sorumlusu Osman Gülen de var.
GÜNDEM , 30 Temmuz 2018 Pazartesi, 09:26
TSK duyurdu!  Gri listede yer alan Osman Gülen etkisiz hale getirildi

Diyarbakır'ın Lice ilçesi kırsalında güvenlik güçleriyle PKK'lı teröristler arasında 23 Temmuz'da çıkan çatışmada etkisiz hale getirilen teröristin, İçişleri Bakanlığı'nın aranan teröristler listesinin Gri kategorisinde yer alan ve 10 ayrı suçtan aranma kaydı olan 'Aram Civan' kod adlı Osman Gülen olduğu belirtildi.

Valilikten yapılan yazılı açıklamaya göre, Lice ilçesi Kijikbadem mevkiinde pusu, dinleme, keşif ve gözetleme faaliyeti icra eden Jandarma İç Güvenlik Timi tarafından 23 Temmuz'da bir grup teröristle sağlanan silahlı çatışma neticesinde etkisiz hale getirilen teröristin kimliği belirlendi. Açıklamada, öldürülen PKK'lının, İçişleri Bakanlığı'nın terörden arananlar listesinin Gri kategorisinde bulunan ve 10 ayrı suçtan aranma kaydı olan sözde Amed Eyaleti özel güç sorumlusu 'Aram Civan' kod adlı Osman Gülen olduğu belirtildi.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR