Tuğba Özay servis şoförünü dövdü!
Türkiye'de kadına yönelik şiddet protestolarla kınanırken, tam tersi bir olay Antalya'da meydana geldi.
MAGAZİN , 02 Mart 2015 Pazartesi, 15:06
Tuğba Özay servis şoförünü dövdü!
Antalya'da havalimanından Manavgat ilçesine gitmek için bir servise binen CHP İstanbul milletvekili aday adayı, manken ve oyuncu Tuğba Özay, sürücüyü darpetti. İkili arasında bagaj nedeniyle tartışma çıktığı bildirildi. Şoförün iddiasına göre, valizlerini servis içine koymak isteyen Özay, sürücü tarafından 'yasak' diye uyarıldı. Çıkan tartışma sonrasında sürücünün kolunu ve boğazını sıkan Özay, bir de "seni işten attırırım" tehdidi savurdu.

"BAGAJLARI SERVİS İÇİNE ALMAK İSTEDİ"Antalya'da yaşayan bir buçuk aylık yeni evli Halil Kızılyer (28) 4 ay önce özel bir uçak firmasının Alanya-Antalya arası servis sürücüsü olarak çalışmaya başladı. Kızılyer, 27 Şubat Cuma günü havalimanında Alanya'ya gitmek için beklediği sırada, bir müşterisi tarafından hem darp hem de tehdit edildi.

Tuğba Özay'ı tanımadığını ünlü biri olduğunu sonradan öğrendiğini bildiren servis sürücüsü Kızılyer, "Müşterilerimi (Tuğba Özay) normal bir şekilde karşıladım. İki kişiydiler. Nereye gideceklerini sordum. Manavgat'a gideceklerini söyleyince, valizlerini bagaja yerleştirmek istedim. Bana tepki gösterip valizlerini bagaja değil de servisin içerisine koymak istedi. Ben de 'araç içerisinde bagaj taşımanın yasak olduğunu' söyledim. Sırt çantası haricinde eşyaları bagaja almak zorunda olduğumu tekrarladım. Bunun üzerine bana 'Sen kimsin, benimle böyle konuşamazsın' dedi" ifadelerini kullandı.

KOLUNDA MORLUK VE BOĞAZINDA KIZARLIK

Valizleri aracın içine alınmamasına kızan Özay'ın kendisine hakaret edip darpettiğini ifade eden Kızılyer sözlerini şöyle sürdürdü:

"Ben Tuğba Özay olduğunu bilmiyordum. Normal prosedür neyse onu uygulamak istedim. Bana 'Senin ekmeğinle oynayacağım. Sen bu şirkette çalışamazsın' dedi. Karşımdaki bayan olunca üstelemedim, bir şey de söylemedim. Aracımın yanına geldim. Kolumu tutup boğazımdan sıktı. Dondum kaldım. Hiçbir şey yapamadım. Eli boğazımdayken birinin kamerayla çektiğini gördüler. Sonra koşup o kişiyi yakaladılar. Orada bir arbede oldu. Kamerayı elinden alıp görüntüleri sildiler. Kolumda iki gün geçmesine rağmen morluklar var. Boğazımdan kulak arkama kadar kızarıklık vardı" dedi.

Kızılyer, Tuğba Özay'ın bu tepkisinden sonra valizleri aracın yanında bırakarak ayrıldığını kaydetti.

"SENİN EKMEĞİNLE OYNAYACAĞIM" DİYE TEHDİT ETTİ

Tuğba Özay'ın kendisini "Senin ekmeğinle oynayacağım. Sen bu şirkette çalışamazsın" şeklinde tehdit ettiğini öne süren Kızılyer, "İyi ki bir şey yapmadım. Bayan olduğu için bir şey demedim. Olayın ardından darp raporu aldım ve şikayetçi oldum. şirketin kurallarına göre hareket ettim. Prosedür neyse onu uyguladım. İşsiz kalırsam ev kiramı bile ödeyemem" diye konuştu.

Kızılyer, avukatı aracılığıyla olayı mahkemeye taşıyarak şikayetçi olduğunu sözlerine ekledi.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR