Tünel kazarak kuyumcu soydular
Sivas’ta kanalizasyona girip 10 metre tünel kazarak bir kuyumcuya giren hırsızlar, yaklaşık 40 kilo altın çalarak kayıplara karıştı.
GÜNDEM , 06 Ağustos 2012 Pazartesi, 17:56
Tünel kazarak kuyumcu soydular

Edinilen bilgiye göre, Atatürk Caddesi üzerinde bulunan tarihi Taşhan’ın altındaki kuyumcu, sabah iş yerini açtığında altınların bulunduğu vitrin kasanın boş olduğunu fark etti. Durumun polise bildirilmesi üzerine N.T. ve M. T.'nin sahibi olduğu kuyumcuya gelen polis ekipleri inceleme başlattı. Kuyumcuyu soyan kimliği belirsiz kişi ya da kişiler, kanalizasyona girerek kuyumcunun bulunduğu alana yakın olan Nalbantlarbaşı Caddesi'ne kadar geldi.

Buradan da yaklaşık 10 metre tünel kazan hırsızlar, asansör kasanın bulunduğu yerin altına kadar geldi. Kasanın altına iskele kuran hırsızlar, oksijen kaynağı ile asansör kasayı indirerek içinde bulunan yaklaşık 40 ton altını çaldı ve kayıplara karıştı. Olayın ardından polis hırsızların hangi kanalizasyondan girdikleri ve nereden kuyumcuya kadar geldiklerini bulmak için geniş çaplı inceleme başlatırken, Vali Ali Kolat ve Emniyet Müdürü Ahmet Kemal Seyhan da olay yerine gelerek durum hakkında bilgi aldı.

Polis olayla ilgili geniş çaplı soruşturma başlattı.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR