Turhan Tayan'dan inanılmaz iddia
CHP Bursa Milletvekili Turhan Tayan, kamu hastanelerinde kullanılan ilaç ve tıbbi sarf malzemelerinin büyük bir bölümünün bulunmadığını, bunun sonucunda da hastalara ameliyat için ileri tarihlere gün verildiğini söyledi. Tayan, konuyla ilgili, Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu’nun yanıtlaması istemiyle TBMM’ye soru önergesi verdi.
BURSA , 01 Mayıs 2013 Çarşamba, 12:37
Turhan Tayan'dan inanılmaz iddia

Turhan Tayan, soru önergesinde, kamu hastanelerinde yatan hastaların tedavi ve ameliyatlarında kullanılan ilaç ve tıbbi sarf malzemelerinin birçoğunun yokluğuna dikkat çekti. Turhan Tayan, "Ameliyat ipliğinden eldivene, ameliyat maskesinden cihaz aparatlarına, kanserden kadın hastalıklarına varana kadar birçok ilaç bulunmuyor. Hastane başhekim ve yöneticileri eksik olan ilaç ve sarf malzemelerini doğrudan alımlar yaparak temin etmeye çalışıyor. Ancak, bazı hastanelerin doğrudan alım limitleri doldu. Hal böyle olunca da; hastalara ameliyat için ileriki tarihlere gün verilmeye başlandı" dedi.

İlaç ve ameliyat malzemesinin olmaması yüzünden hastanelere şifa bulmaya giden hastaların bezmiş durumda olduğunu söyleyen Tayan, önergede Çekirge Devlet Hastanesi’ne doğuma giden bir hasta için saatlerce ilaç arandığını kaydederken, Bakan Müezzinoğlu’na, "Konu hakkında ne düşünüyorsunuz, çözüm önerileriniz nelerdir?" sorularını yöneltti.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR