Türk kızının Paris gezisi kabusa döndü! 5 gün boyunca...
Armoni Bayar isimli genç kızın ilk yurt dışı seyahatinde başına gelmeyen kalmadı. Paris’e girişte nakit parası yetersiz olduğu için 4 gün polis otelinde tutulan Armoni 5. günde mahkemeye çıkarıldıktan sonra serbest bırakıldı.
GÜNDEM , 23 Ağustos 2016 Salı, 08:08
Türk kızının Paris gezisi kabusa döndü! 5 gün boyunca...
Armoni Bayar, 20. yaşının ertesi günü ilk yurt dışı seyahati için  Paris’e gitti. İlk kez yurt dışına çıkan Armoni’nin mutluluğu Paris’te pasaport checkin noktasına kadar sürdü. Nakit parası ülkeye giriş için yeterli bulunmayan Armoni polis oteli denilen yerde 4 gün gözaltında tutuldu. 5. günün sonunda mahkemeye çıkarılan Armoni serbest bırakıldı.

\"\"

IŞİD SALDIRISI GÜNÜ

Nice’de IŞİD katliamının yaşandığı gün ülkede bulunan ve o anda polis otelinde tutulan Armoni, yanında kredi kartı olmaması ve nakit parasının yetersiz olması nedeniyle yasal işlemlerin uygulanması gerektiği söylenerek gözaltında tutuldu.

AİLEMLE BİR KEZ GÖRÜŞTÜRDÜLER

O süreç içerisinde kameralı olduğu gerekçesiyle telefonuna el konulan Armoni, “Teyzemin yanına gelmiştim. 4 gün boyunca ziyaret saatleri dışında teyzemle görüşemedim. Ailemle ise sadece bir kez ankesörlü telefonla görüşmeme izin verdiler. Polisler Nice’te IŞİD saldırısı olduğunu ve aileme haber vermemi söylediler. Ertesi gün gelen başka bir polis ise Türkiye’de darbe girişimi olduğunu söyledi” dedi.

\"\"
Paris tatili adeta kabusa dönen Armoni Bayar, serbest kaldıktan sonra Paris'teki tatilini tamamlayarak,sosyal medya hesabından da yaşadığı olaylara atıfta bulundu.

‘NEDEN TUTTULAR HİÇ ANLAYAMADIM’

İçerde tutulduğu 4 gün boyunca polislerin kötü muamelesine maruz kalmadığını belirten Armoni, “Mahkemeye çıkacağımı söylediler. Neden içeride tutulduğumu dahi anlamamışken mahkemeye çıkmak korkuttu. Ne söyleyeceğimi bile bilmiyordum. İçerde olduğum sürece konuşma provası yaptım. 5. günün sonunda mahkemedeydim. Başıma gelenleri anlattıktan sonra bırakıldım” dedi. (Kaynak: Vatan/ESRA CAN SİNAV)

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR