Türkiye Bilek Güreşi Şampiyonası'nda Bursalı sporculardan büyük başarı
Türkiye Vücut Geliştirme, Fitness, Bilek Güreşi Federasyonu (TVGFBF) tarafından Kiriş Mahallesi'nde bir otelde düzenlenen şampiyonaya bin 17 sporcu katıldı.
BURSA'DA SPOR , 04 Nisan 2018 Çarşamba, 20:16
Türkiye Bilek Güreşi Şampiyonası'nda Bursalı sporculardan büyük başarı

Kadın ve erkeklerde sporcular, sağ ve sol kolda, 18 yaş altı, 21 yaş altı, büyükler ve masterler kategorilerinde kendi sıkletlerinde mücadele etti.

TVGFBF Başkan Vekili Kaya Bilge, yaptığı açıklamada, şampiyonayı sorunsuz bir şekilde tamamladıklarını söyledi.

Organizasyona 163 kulüpten sporcuların katıldığını ifade eden Bilge, şampiyonada çekişmeli mücadelelerin yaşandığını kaydetti.



- Dereceye giren sporcular milli takımı temsil edecek

Kaya Bilge, şampiyonaya katılan tüm sporcuları tebrik ederek, "Şampiyonada birinci olan sporcular, 26 Mayıs-3 Haziran'da Bulgaristan'da yapılacak Avrupa Şampiyonası'nda milli takımı temsil edecek." ifadesini kullandı.

Bilge, Spor Genel Müdürü Mehmet Baykan'ın destekleriyle bilek güreşinin okul sporlarına dahil edildiğini belirterek, "Mayıs ayında 11 pilot ilde okullar arası müsabakalar yapacağız. Yozgat'ta da bu organizasyonun finallerini yapmayı planlıyoruz." diye konuştu.

Şampiyonada dereceye giren sporculara madalyaları, düzenlenen ödül töreniyle verildi.

- Kadınlar

Organizasyonda kadınlarda, 18 yaş altı sol kolda Ayşenur Adikti (45 kilo - Yalova), Dilan Korkmaz (50 kilo - Bursa), Didem Çelik (55 kilo - Balıkesir), Ayşan Ergül (60 kilo - İstanbul), Sude Zeynep Üstünkaya (65 kilo - Eskişehir), Gülistan Memiş (70 kilo - Eskişehir) ve Merve Boğa (+70 kilo - Yalova) birinciliği elde etti.

21 yaş altı sol kolda Gamze Çınar (50 kilo - Samsun), Ümran Keser (55 kilo - Eskişehir), Sümeyye Demircioğlu (60 kilo - Adana), Sultan Sivrihisarlı (65 kilo - Afyonkarahisar), Rabia Kayahan (70 kilo - Gümüşhane) ve Aysu Damar (+70 kilo - Bursa) birinci oldu.

18 yaş altı sağ kolda Fadime Ürküt (45 kilo - Afyonkarahisar), Dilan Korkmaz (50 kilo - Bursa), Şükriye Yılmaz (55 kilo - Gümüşhane), Ayşan Ergül (60 kilo - İstanbul), Azra Sarı (65 kilo - Bayburt), Sıdıka Tekin (70 kilo - Kırşehir) ve Cemile Köse (+70 kilo - Adana) birinciliği kazandı.

21 yaş altı sağ kolda Gözde Varol (50 kilo - Gaziantep), Ümran Keser (55 kilo - Eskişehir), Sümeyye Demircioğlu (60 kilo - Adana), Sultan Sivrihisarlı (65 kilo - Afyonkarahisar), Yeter Bağ (70 kilo - Ordu) ve Aysu Damar (+70 kilo - Bursa) birinciliğe ulaştı.

Büyük kadınlar sağ kolda Esra Kiraz (50 kilo - İstanbul), Seval Durmuş (55 kilo - Eskişehir), Emel Salman (60 kilo - Adana), Münire Tunca (65 kilo - Ankara), Beyza Nur Avcı (70 kilo - İstanbul), Gülendam Sarıbal (80 kilo - İstanbul) ve Nurcihan Gönül (80 üstü kilo - Kocaeli) birinciliği elde etti.

Büyük kadınlar sol kolda Esra Kiraz (50 kilo - İstanbul), Ümran Keser (55 kilo - Eskişehir), Emel Salman (60 kilo - Adana), Gülhan Bilgiç (65 kilo - Düzce) ve Beyza Nur Avcı (70 kilo - İstanbul) birinci oldu.

- Erkekler

18 yaş altı sol kolda Nail Önder (50 kilo - Yalova), Enes Şahin (55 kilo - Kocaeli), Yunus Emre Hafızoğlu (60 kilo - Rize), Ahmet Recep Cabaoğlu (65 kilo - Kilis), Ali Karaçete (70 kilo - İstanbul), Burak Deniz (75 kilo - Samsun), Fatih Erdoğan (80 kilo - İstanbul) ve İsmail Bingöl (+80 kilo - İstanbul) birinciliği kazandı.

21 yaş altı sol kolda Said Erkam Bıyıkoğlu (55 kilo - İstanbul), Selçuk Özalp (60 kilo - Eskişehir), Muhammet Ferman Üzül (65 kilo - Şanlıurfa), Emrah Kaya (70 kilo - Erzurum), İbrahim Haktankaçmaz (75 kilo - Şanlıurfa), Berkan Karakaşoğlu (80 kilo - Bayburt), Serkan Bayram (85 kilo - Antalya), Özgür Yılmaz (90 kilo - Bursa) ve Ali Demirer (+90 kilo - Yalova) birinci oldu.

18 yaş altı sağ kolda Mikail Yaşar (50 kilo - Adana), Enes Şahin (55 kilo - Yalova), Emir Furkan Bozbey (60 kilo - İstanbul), Ahmet Recep Cabaoğlu (65 kilo - Kilis), Ali Karaçete (70 kilo - İstanbul), Muhammed Emin Tıraş (75 kilo - Kahramanmaraş), Dursun Fatih Çepel (80 kilo - Ankara) ve Adem Çelik (+80 kilo - İstanbul) birinciliğe ulaştı.

21 yaş altı sağ kolda Osman Yasir Çankaya (55 kilo - Yalova), Selçuk Özalp (60 kilo - Eskişehir), Emre Albaş (65 kilo - Yalova), Adil Yiğit Edizgil (70 kilo - Eskişehir), Semih Sata (75 kilo - Bursa), Berkan Karakaşoğlu (80 kilo - Bayburt), Serkan Bayram (85 kilo - Antalya), Talha Şener (90 kilo - Yalova) ve Ali Demirer (90 üstü kilo - Yalova) birinci oldu.

Büyük erkekler sağ kolda Said Erkam Bıyıkoğlu (55 kilo - İstanbul), Zafer Demircan (60 kilo - Adana), Yusuf Ziya Yıldızoğlu (65 kilo - Gümüşhane), Evren Serhat Arslan (70 kilo - Eskişehir), Mirza Bilal (75 kilo - İstanbul), Hamza Ziypak (80 kilo - İstanbul), Oğuzhan Koçak (85 kilo - İstanbul), Tuncay Başaran (90 kilo - Bayburt), Sefa Mustafa Genç (100 kilo - İstanbul), Murat Efe Kömek (110 kilo - İstanbul) ve Cavid Kahrıman (+110 kilo - Bayburt) birinciliği kazandı.

Master erkekler sol kolda Sultan Aydemir (70 kilo - Kocaeli), Yenal Kılıç (80 kilo - Kocaeli), Tuncay Başaran (90 kilo - Bayburt), Muhammet Ali Bayraklı (100 kilo - Ankara) ve Ahmet Yenerer (+100 kilo - Denizli) birinci oldu.

Master erkekler sağ kolda Davut Altuntaş (70 kilo - Gümüşhane), Binali Akan (80 kilo - İstanbul), Ünal Türker (90 kilo - Bayburt), Atile Koçak (100 kilo - İstanbul) ve Hakan Çalhan (+100 kilo - Denizli) birinciliği elde etti.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR