Türkiye bu adamı konuşuyor! Felaket anlarını anlattı
Ankara Mamak'ta geçtiğimiz Cumartesi günü yaşanan selde sürüklenen aracın kaportasına tutunarak kurtulmaya çalışan Seyid Muhammed Ameen, "O an çok korktum ve bildiğiniz ölümü yaşadım. Dua ettim ve Kelime-i Şehadet getirdim" dedi.
GÜNDEM , 10 Mayıs 2018 Perşembe, 16:22
Türkiye bu adamı konuşuyor! Felaket anlarını anlattı

Musul'dan 1 yıl 8 ay önce eşi ve 4 çocuğuyla birlikte Türkiye'ye göç ederek Mamak'ta yaşamaya başlayan Seyid Muhammed Ameen, geçtiğimiz Cumartesi günü yaşanan selde yaşadıklarını anlattı.

Ameen, "Önce yağmur başladı ve belli bir süre sonra sel başladı. Sel başladıktan sonra arkadaşın mallarını kurtarmak için ona yardım etmeye başladım. Öndeki malları kurtardık, kaldırıma çıkardık" dedi.

Daha sonra suyu engellemeye çalıştıklarını belirten Ameen, "Bir anda duvar çatlayınca bütün malı götürdü. Bende malların arasında sıkıştım. Su beni aşağıya kadar götürdü. Aşağı doğru giderken bir arabanın üstüne atladım. Arabanın üstünde köprüye kadar gittim. O an çok korktum ve bildiğiniz ölümü yaşadım. Dua ettim ve Kelime-i Şehadet getirdim. Benim işim yok şu an, arkadaşa yardım ediyorum burada" şeklinde konuştu.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR