Türkiye bu fotoğrafı konuşuyor
Babası tarafından öldürülen annesinin tabutunu taşıyan fotoğrafla hafızalara kazınan 12 yaşındaki M., "O bizim meleğimizdi, ne olur başka anneler ölmesin" dedi
GÜNDEM , 08 Aralık 2017 Cuma, 08:52
Türkiye bu fotoğrafı konuşuyor

Amasya'nın Suluova ilçesinde babası tarafından öldürülen annesinin tabutunu taşıyan ve o fotoğrafıyla herkesi ağlatan 12 yaşındaki M. S. Z. ve 8 yaşındaki kardeşine teyzesi sahip çıktı. Annesinin cennete gittiğini söyleyen M., "Ben annemi değil, melek taşıdım. O bizim meleğimizdi. Ne olur artık anneler ölmesin" dedi.

BOŞANMA DAVAŞI AÇMIŞTI

Olay 4 Aralık'ta Amasya'da yaşandı. Pazarcılık yapan Ferhat Z., kendisine boşanma davası açan ve bir süredir ayrı yaşayan eşi Ayşe Z.'le (41) konuşmak için kadının kaldığı eve gitti. Eşine şiddet uyguladığı gerekçesiyle hakkında tedbir kararı bulunan Ferhat Z., küçük oğlu M.'ı (8) alıp, dışarıda gezdirdikten sonra tekrar eve gitti. Ferhat Z., daha sonra çocukları M. ve M. S.'i başka bir odaya gönderdi. Eşiyle tartışmaya başlayan Ferhat Z., bu sırada kadını bıçaklayarak öldürdü. Zanlı tutuklandı. Gözyaşları arasında toprağa verilen talihsiz kadının tabutunu 12 yaşındaki oğlu M. S. de taşıdı. Hayatının en ağır yükünü omuzlayan küçük çocuk görenleri ağlattı.

'ARTIK ANNELER ÖLMESİN'

Annesi mezara, babası ise cezaevine giren iki kardeşe, teyzeleri Hatice ve enişteleri Ramazan Çoban sahip çıktı. Annesini çok özleyeceğini söyleyen M. S., "Ben annemi değil, melek taşıdım. Annemin tabutu o kadar hafifti ki sanki içi boştu. O bizim meleğimizdi. Artık kardeşime ben bakacağım. Ne olur artık anneler ölmesin. Babalar, anneleri öldürmesin" diye konuştu. Teyze Hatice Çoban, "Babaları daha önce de defalarca şiddet uyguladı ve her seferinde çocuklar bizde kaldı. Ayşe'nin psikolojisi bozulmuştu. Aile ve Sosyal Politikalar Müdürlüğü'nden geldiler, onlara da çocukları bizim bakmak istediğimizi söyledik. Teyze zaten anne yarısı" diye konuştu.

Kaynak: Sabah

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR