Türkiye'de bir ilk: Daireleri' Bitcoin' ile satacaklar
Dünyada büyük merak uyandıran, geçmiş orta vadede keskin yükselişler yaşayan ve ilgi odağı haline gelen 'sanal para' Bitcoin, Türkiye'de gayrimenkul sektörüne girdi.
GÜNDEM , 19 Eylül 2017 Salı, 14:48
Türkiye'de bir ilk: Daireleri' Bitcoin' ile satacaklar

Sanal âlemde birçok alışveriş için kullanılan Bitcoin, Türkiye'de ilk defa bir konut projesinde uygulanacak.

Ankara Beytepe'de Bilkent, İncek, Çayyolu, Ümitköy, Beysukent ve üniversitelere yakınlığıyla bilinen MiaVita Beytepe projesinde, Türkiye'de ilk defa uygulanacak olan bir uygulamaya imza atılıyor. Buradaki daireler, dünyada en büyük sanal para olan Bitcoin sistemi üzerinden de satın alınabilecek.

Özellikle Bitcoin ile ödeme yaparak konut ve işyeri satın alınması ile ilgili kararın kripto parabirimleri ile ilgilenenlerin ve de bu sisteme yeni dahil olanların kazançlarını değerlendirebilmesi için büyük bir fırsat olacağını belirten Proje Yönetim Firması Sahibi Erdal Daldaban "Sanal ya da başka bir deyişle dijital paranın artık küresel ekonomi için göz ardı edilemeyecek bir unsur hale geldiğini er ya da geç hayatımızda kalıcı bir biçimde yer bulacağını düşünüyoruz. Bu dijital para birimleri içinde en kayda değer ilerleyişi, teknik altyapı sağlamlığını ve bilinirliğini bitcoin sağladı ve Türk yatırımcısının da haklı olarak ilgisini çekti." dedi.

Bitcoin sayesinde ödeme yapma ve hesaplar arası para transferi yapma gibi işlemlerin daha güvenli, hızlı ve daha ucuz hale geldiğini kaydeden Daldaban "Bitcoin herhangi bir Merkez Bankası'na bağlı olmadığı için konvansiyonel para birimlerini kontrol eden para politikalarından bağımsız ve kendi mecrasında hareket etmektedir." şeklinde konuştu.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR