Uluabatlı Hasan Yağlı Güreşleri için geri sayım başladı
Türkiye çapında güreş severlerin heyecanla beklediği ve Kırıkpınar'ın provası olarak da nitelendirilen 'Uluabatlı Hasan Yağlı Güreşleri' için geri sayım başladı. 2 Haziran Cumartesi günü iftardan sonra gerçekleştirilecek yağlı güreşlerde, 'Altın Kemer' sahibi tüm Kırkpınar başpehlivanların ter dökeceği açıklandı.
BURSA , 28 Mayıs 2018 Pazartesi, 15:50
Uluabatlı Hasan Yağlı Güreşleri için geri sayım başladı

Türkiye'de ilk kez gece güreşlerinin gerçekleştirilecek olması nedeniyle de büyük ses getirmesi beklenen organizasyonda kispet giyecek isimler arasında; Kırkpınar'da Altın Kemer kazanmış başpehlivanlar arasındaki İsmail Balaban, Recep Kara, Ali Gürbüz, Orhan Okulu, Mehmet Yeşil, Şaban Yılmaz ve Hasan Tuna'nın yer aldığı bildirildi.

Ülke genelindeki güreş severlerde de büyük heyecana neden olan güreşler, gece maçları için geçtiğimiz yıl ışıklandırılması tamamlanan Karacabey M. Fehmi Gerçeker Stadyumu'nda gerçekleştirilecek. Güreşlerden önce, stadyum önünde 5 bin kişilik dev bir iftar sofrası kurulacak.

"Karacabey'i güzel günler bekliyor"
Güreş etkinliklerinin bu yıl dördüncüsünü gerçekleştirdiklerini ve Uluabatlı Hasan'ın şanına yakışır düzeyde organizasyonu her geçen gün daha da güçlü hale getirdiklerini belirten Belediye Başkanı Ali Özkan, görevde oldukları 4 yıldan bu yana ilçenin mevcut potansiyel kaynaklarını harekete geçirerek, ekonomik anlamda güçlü bir belediye oluşturduklarını kaydetti.
Altın Kemer sahibi isimleri Karacabey'de ağırlamaktan büyük mutluluk duyduklarını ifade eden Özkan, "Ata sporumuz güreşin yaşayıp gelecek kuşaklara artarak ulaştırılmasını, asli görev olarak benimsiyoruz. Bu noktada, güreş takımını kurduk ve takımın başarıları ve şampiyonlukları da göğsümüzü kabartıyor. Tüm güreş tutkunlarını Karacabey'de ağırlamaktan gurur duyuyoruz. Uluabat Yağlı Güreşleri'ni, önümüzdeki yıllarda çok daha büyük boyutlu hale getireceğiz. İlçe halkını her anlamda güzel günler bekliyor" dedi.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR