Uludağ'da trafik çilesi
Kış turizminin önemli kayak merkezlerinden Uludağ'da hafta sonları günübirlikçi izdihamı görülüyor. Otopark sorunu nedeniyle trafiğin kilitlendiği Uludağ'da sürücülere zor durumda kalıyor.
BURSA , 31 Ocak 2016 Pazar, 12:17
Uludağ'da trafik çilesi
Kayakseverlerin 'Beyaz cennet' olarak adlandırdıkları Uludağ’da sömestir tatili nedeniyle yoğunluk sürüyor. Otellerdeki doluluk oranının yüzde 80'e ulaştığı Uludağ'da hafta sonları günü birlikçilerin gelmesiyle zaman zaman izdiham görülüyor. 

KAR KALINLIĞI 2 METREYE YAKLAŞTI

Uludağ'da, otopark sorunu nedeniyle oteller bölgesinde kilitlenen trafik araçların güçlükle hareket etmesine neden olurken çirkin görüntüler ortaya çıkıyor. Kar kalınlığının 180 santime ulaştığı Uludağ'da alınan önlemlere rağmen günü birlikçilerin kayak pistlerinde gezinmesi ve fotoğraf çektirmeleri tehlike oluşturuyor. "CUMARTESİ VE PAZAR GÜNLERİ 40 BİN KİŞİ GELİYOR" 

Bursa Valisi Münir Karaloğlu, kayak sezonunda sadece cumartesi ve pazar günleri Uludağ'ın 40 bin kişiyi ağırladığını söyledi. 2015 yılında Uludağ'a 940 bini teleferik ile olmak üzere 1 milyon 605 bin kişinin çıktığını belirten Karaloğlu, bu süre içersinde Uludağ'a 125 bin aracın giriş yaptığını bildirdi. 

Toplam 6 bin 500 yatak kapasiteli Uludağ'da 30'a yakın otel ve tesis bulunuyor. Kayak sezonunda bu tesislerde 1500 kişi çalışıyor.
 

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR