Üniversiteli Hülya 5 gündür komada! - Haberleri - Bursa Hakimiyet
Üniversiteli Hülya 5 gündür komada!
Adana'da yolun karşısına geçerken motosikletin çarptığı üniversite öğrencisi Hülya Seren Kaya komaya girdi. Sürücünün serbest bırakılması ise ailesinin tepkisine neden oldu.
GÜNDEM , 21 Nisan 2016 Perşembe, 10:30
Üniversiteli Hülya 5 gündür komada!
Adana'da, motosikletli sürücünün çarptığı Çukurova Üniversitesi öğrencisi 22 yaşındaki Hülya Seren Kaya, yaşam mücadelesi veriyor.

\"\"

16 Nisan'da Hülya Seren Kaya'ya, ablası Çilem Kaya (29) ve teyzesinin kızı Duygu Şeker (26) ile merkez Çukurova ilçesi Turgut Özal Bulvarı'nda yolun karşısına geçerken iş yerlerine yemek dağıtan Serhat A'nın kullandığı motosiklet çarptı.

SÜRÜCÜ SERBEST BIRAKILDI

Kazada ağır yaralanan Hülya Seren Kaya, ambulans ile Adana Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı. Kazanın ardından gözaltına alınan sürücü ise tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı. Çukurova Üniversitesi Eğitim Bilimleri Fakültesi İngiliz Dili Eğitimi son sınıf öğrencisi Kaya, geçirdiği ameliyat sonrası yoğun bakım servisinde yaşam mücadelesi veriyor.

''KIZIM HASTANEDE YANIYOR, BEN BURADA YANIYORUM''

Baba Kenan Kaya, hastanede gazetecilere yaptığı açıklamada, kızları Hülya ve Çilem'in teyze kızlarıyla kahve içmek için dışarı çıktıklarını söyledi.

\"\"

Acılı baba Kaya, olay anını "Hülya, ablası ve kuzeni yolun karşısına geçmek için kaldırımdan yaya geçidine inmişler. Yürürken Hülya önden gidiyormuş. Bu sırada ablası motosikleti fark edince "Hülya" diye bağırmış. O sırada motosiklet çarpmış. Kızımı yaklaşık 5 metre uzağa fırlatmış. Kızımın kulağından kan gelmiş" diye anlattı.

Olayın ardından kaza yerine gittiğini ifade eden Kaya, "Ben orayı inceledim, gördüm orayı. Polis ekipleri, kamera araştırması yapmışlar, ben de araştırma yaptım ama herhangi bir şey bulamadım. Hülya 4 çocuğumun en küçüğü. Kızım hastanede yanıyor, ben burada yanıyorum ama sürücü serbest geziyor. Kızım beyin kanaması geçirmiş. Ameliyat oldu, uyutmaya devam etmeye edeceklermiş. Kızım hayata tutunmaya çalışıyor. Bir cani kızımı bu hale getirdi. Hani bir volkan patlar ya benim yüreğim öyle yanıyor. Beş gündür gözümü kırpmıyorum" dedi.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR