Usta müzisyen Atilla Özdemiroğlu'na veda
Dün sabah saat 09:30'da uzun süredir mücadele ettiği akciğer kanserine yenilerek yaşamını yitiren Attila Özdemiroğlu, bugün son yolculuğuna uğurlanıyor.
MAGAZİN , 21 Nisan 2016 Perşembe, 16:27
Usta müzisyen Atilla Özdemiroğlu'na veda
Uzun süredir kanserle mücadele eden ve dün sabah saatlerinde hayata gözlerini yuman Attila Özdemiroğlu, sevenlerinin katıldığı törenle son yolculuğuna uğurlanıyor.

Dün sabah saat 09:30'da uzun süredir mücadele ettiği akciğer kanserine yenilerek yaşamını yitiren  Attila Özdemiroğlu, bugün son yolculuğuna uğurlanıyor.TOPRAĞA VERİLECEK

73 yaşında hayata veda eden Özdemiroğlu, Levent Afet Yolal Camisi'nde İkindi namazına müteakip kılınacak namazın ardından toprağa verilecek.

EŞİ VE ÇOCUKLARI TAZİYELERİ KABUL EDİYOR

Cenaze töreninden saatler önce camiye gelen  Attila Özdemiroğlu'nun eşi ve çocukları taziyeleri kabul etmeye başladılar.

ÜNLÜ İSİMLER YALNIZ BIRAKMADI

Attila Özdemiroğlu'nu son yolculuğunda yalnız bırakmayan isimlerin arasında  Halit Kıvanç,  Müjdat Gezen,  Kerem Görsev,  Özdemir Erdoğan,  Teoman, Mehtap Ar ve Nil Burak da var.

NE DEDİLER?

Mehtap Ar: Aysel ile aralarında muhteşem bir uyum vard. Şarkıların haricinde çok güzel film müzikleri yaptılar. Oğlumun üzerinde çok büyük emeği var. Oğlum çok perişan oldu. Biz biraz daha güçlü olmaya çalışıyoruz. Çok özel bir müzik adamı, çok özel bir insan. Her zaman kalbimizin bir köşesinde yaşayacak.

Nil Burak: Ben  Londra'dan gelmiştim. Sahneye ilk adım attığım anda arkamda  Attila Özdemiroğlu vardı. Bana hep 'ilk göz ağırımsın' derdi. Çok iyi bir müzisyendi. Çok iyi bir adamdı. Efendiydi. Yeri doldurulamayacak bir sanatçıydı. Onun gibisi çok az gelir.

Sezen, Nilüfer,  Esmeray, Yeliz,  Tanju Okan, Cici Kızlar... O kadar çok isim var ki! Maalesef onu son 3-4 aydır görmüyordum. Hep takip ediyordum, müşterek arkadaşlarımız da vardı. İyileşmişti, kilo almıştı.

Kerem Görsev: İki ay önce evindeydim. bizim idolümüz olan büyük sanatçılardandı. Biz onu imrenerek seyrederdik. 70'in üzerinde film müziği yapmış, 3 binin üzerinde jingle yapmış. Onun en büyük hayali  Hollywood'a gidip film müziği yapmaktı biliyor musunuz? O kadar mütevazı bir insandı ki, 'ben onu yaptımi bunu yaptım' asla demezdi.

Özdemir Erdoğan: Multi enstrümantalist bir adam. Teknik alanda da mucizevi bir adamdı. 70'li yıllarda oluşturulan müziğin yarısından fazladır Şat Yapım. Bugün MESAM'a yapmış oldukları hizmet, 3-5 kuruş telif hakkı alan isimler için çok büyük bir adımdır. Bu her şeyin üzerindedir bana sorarsanız. Attila ile Fahriye Abla'yı yaptık beraber. Bana okutu, üç büyük gitaristi bir araya topladı.  Erkan Oğur perdesiz gitar çaldı. Erdem Sökmen 12 telli gitar çaldı ve bende akustik ritim gitar çaldım. En son 10-15 gün önce MESAM'ın kongresinde beraber olduk. Beni görünce ayağa kalktı. 'Sen geçimsiz bir adamsın ama çok iyi bir müzisyen olduğun için sana saygım var' dedi.

AYRINTILAR GELİYOR....

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR