Üzüntünde sevincinde…
Bursaspor'un Ziraat Türkiye Kupası'nı Fenerbahçe'ye kaptırmasının ardından binlerce yeşil beyazlı taraftar, son 3 yılda elde edilen başarıyı ve final sevincini Bursa caddelerinde kutladı.
BURSASPOR , 17 Mayıs 2012 Perşembe, 09:57
Üzüntünde sevincinde…

Foto Galeri için tıklayınız

Kent merkezinde kupa sevincini yaşayan Fenerbahçeli bir grup ise, öfkeli Tteksaslıların saldırısına uğradı.

Fenerbahçe karşısında hüsrana uğrayan Bursaspor'un taraftarları, şehirde kupayı almışçasına kutlama yaptı. Ellerine aldıkları yeşil beyazlı atkılar ve bayraklarla sevinç gösterilerinde bulunan taraftarlar, otomobillerle şehri turladı. Kentin muhtelif yerlerinde toplanan kalabalık, ilk olarak Heykel'deki Atatürk Anıtı'na yürüdü. Muhtemel bir olay yaşanmaması için polisin geniş güvenlik tedbirleri aldı. Cumhuriyet Caddesini takiben Kent Meydanı'na kadar yürümeye devam eden taraftarlar, Fenerbahçe aleyhine tezahüratlar yaparak takımına destek çıktı. Zaman zaman trafiği kapatıp timsah yürüyüşü yapan taraftarlar meşale yakmayı da ihmal etmedi.

Öte yandan; merkez Nilüfer ilçesi Görükle Mahallesi Cumhuriyet Caddesi'nde kupa kutlaması için şehri turlamaya çıkan bir araçtaki kişiler Fenerbahçe bayrağı açtıkları için saldırıya uğradı. Tezahüratlar eşliğinde araca saldıran taraftarlardan biri gözaltına alındı.
BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR