Vali Küçük'ten Sönmez Medya'ya 'paralel yapı' yorumu
Sönmez Holding ve Sönmez Medya yönetimi Bursa'ya atanan Vali İzzettin Küçük'e hayırlı olsun ziyaretinde bulundu. Vali Küçük, paralel devlet yapılanmasına işaret ederek, “Devlet tektir” mesajı verdi.
BURSA , 25 Haziran 2016 Cumartesi, 05:12
Vali Küçük'ten Sönmez Medya'ya 'paralel yapı' yorumu
Ziyarete, Sönmez Holding Yönetim Kurulu Üyesi Osman Sönmez, Sönmez Holding CEO'su Kemal Erdoğan, Sönmez Medya Genel Müdürü Burak Özgün, Bursa Hakimiyet Gazetesi Yazı İşleri Müdürleri Kemal Göz ve Ali Kemal Aksakal ile Sönmez Medya Kurumsal İletişim Yöneticisi Gamze Çelebi katıldı. 

'HERKES MÜSTERİH OLSUN'

Paralel yapı ile mücadele konusunu değerlendiren Küçük, “Bu basit bir asayiş olayı değildir. Bu bir var oluş hadisesidir. Bu konuda bir tereddüt olamaz. Burada söz konusu olan devlettir. Yani 'yedek devlet' olmaz, 'paralel devlet' olmaz, 'anti devlet' olmaz; devlet tektir. Bunun için verilen mücadele kesin ve kararlıdır. Tabii ki bu hukuk içinde yapılacak. Asla dedikodularla, 'şu şöyle dedi' 'şu sitede şöyle yazıldı' gibi söylemlerle hareket edilmez.  Kabile ile devleti ayıran şey hukuktur. Delillerle, belgelerle olan bir şeydir bu. Sadece paralel değil, terörle mücadele de böyledir. Herkes müsterih olsun. Delil ve takiple hukuki çerçevede bu süreç yürütülecektir” diye konuştu. 

'BURSA HAZIRLIKLI OLMALI'

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Küçük, Bursa'da görev yapacak olmaktan da mutlu olduğunu belirterek Bursa'nın hayat dolu bir şehir olduğunu söyledi. Gebze-Orhangazi-İzmir Otoyolu projesinin en önemli bölümü olan ve İstanbul ile Bursa'yı yakınlaştıracak Osmangazi Köprüsü'nün açılmasıyla kentin yoğunlaşacağını dile getiren Küçük, “17 milyonluk bir şehrin yanı başındaki bir şehir olacağız. Bu köprünün açılması en çok Bursa'ya yarayacak ve daha cazip hale gelecek. Bu anlamda bunu karşılayabilmeli, hazırlıklı olmalıyız” dedi. 

Fatmagül Erel

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR