Valiliğe bombalı araçla saldırı...2 ölü, 21 yaralı
Adana Valiliği'ne bu sabah teröristler bomba yükü araçla saldırı düzenledi. Adana Valisi Mahmut Demirtaş Valilik otoparkı önündeki patlamaya ilişkin yaptığı açıklamada, "Patlamada 2 vatandaşımız öldü, 16 kişi yaralandı" dedi. İlerleyen saatlerde yaralı sayısının 21'e yükseldiği, 5'inin durumunun ağır olduğu öğrenildi.
GÜNDEM , 24 Kasım 2016 Perşembe, 08:14
Valiliğe bombalı araçla saldırı...2 ölü, 21 yaralı
Merkez Seyhan İlçesi'ndeki Döşeme Mahallesi Mehmet Nuri Sabuncu Bulvarı'nda bulunan Adana Valiliği'nin önündeki açık otoparktaki patlama saat 08.05'te meydana geldi. İlk belirlemelere göre teröristler önceden getirdiği bomba yüklü aracı tam mesai saatinin başladığı sırada infilak ettirdi.

\\\\\\\\\\\\\\\"\\\\\\\\\\\\\\\"

 Kentin büyük bölümünden duyulan patlamayla birlikte otoparktaki araçlar yanmaya başlarken o sırada araçlarını park eden ve oradan geçenler yaralandı.

\\\\\\\\\\\\\\\"\\\\\\\\\\\\\\\"

Valilik binası başta olmak üzere çevredeki çok sayıda binanın camları kırıldı.

\\\\\\\\\\\\\\\"\\\\\\\\\\\\\\\"

2 KİŞİ HAYATINI KAYBETTİ, 16 YARALI VAR
 
Adana Valisi Mahmut Demirtaş, "Saat 08.05 civarında otoparkta Valilik makam girişine yakın yerde araç patlatılıyor. Bir kadın tarafından olayın gerçekleştirildiği tahmin ediliyor.” dedi. Demirtaş, patlamada 2 kişinin yaşamını yitirdiğini, 16 kişinin yaralandığını bildirdi.

33 PLAKALI ARAÇ

Demirtaş, AA muhabirine yaptığı açıklamada, patlamanın 33 plakalı bir araçta meydana geldiğini söyledi.

\\\\\\\\\\\\\\\"\\\\\\\\\\\\\\\"

KADIN TERÖRİST ŞÜPHESİ

Aracın bu zamana kadar herhangi arama kaydının olmadığını anlatan Demirtaş, "Saat 08.05 civarında otoparkta Valilik makam girişine yakın yerde araç patlatılıyor. Bir kadın tarafından olayın gerçekleştirildiği tahmin ediliyor. Patlamada 2 kişi öldü, 16 kişi yaralandı. Yaralılar hastanelere kaldırıldı." diye konuştu.

Kadın teröristin valilikte mesainin başladığı sırada getirip, binanın protokol girişindeki açık otoparkta valinin makam aracının park alanına yakın bir yere bıraktığı ve uzaklaşmasının ardından patlamanın olduğu belirtildi.

Ambulanslarla kentteki çeşitli hastanelere kaldırılan yaralılardan bazılarının durumunun ağır olduğu belirtildi.

Güvenlik güçleri bombalı araçla saldırıyı düzenleyen teröristlerin yakalanması için operasyon başlattı.

\\\\\\\\\\\\\\\"\\\\\\\\\\\\\\\"

VALİLİKTE GÖREVLİ BAHÇIVAN HAYATINI KAYBETTİ

Patlamada yaşamını yitirenlerden birinin Seyhan İlçe Gıda Tarım Hayvancılık Müdürlüğü’nde görev yapan Gökhan Aygül olduğu açıklandı. Evli 2 çocuk babası olan Aygül’ün, valilikte bahçıvan olarak 28 Kasım’a kadar geçici görevlendirildiği kaydedildi. Patlamada ölen ikinci kişinin erkek olduğu ancak üzerinden kimlik çıkmadığı kaydedildi.

Öte yandan yaralı sayısının 21'e yükseldiği, 5'inin durumunun ağır olduğu öğrenildi.

VALİMİZLE KONUŞTUM, YARALILARIMIZ VAR

AB Bakanı Ömer Çelik de Twitter hesabından Adana'daki patlamayla ilgili şunları söyledi:

''Adana Valiliği önünde otoparkta bir patlama gerçekleşti. Valimizle konuştum. Yaralılarımız var. Yaralılarımıza acil şifa diliyorum. Aydınlığın işareti olan sabah saatlerinde bu alçak saldırı gerçekleşti. Adanamıza geçmiş olsun. Lanetli terör insanımızı hedef almaya devam ediyor. İnsanlık adına bu terörle sonuna kadar mücadele edeceğiz.''

Radyo ve Televizyon Üst Kurulunca, Başbakanlık tarafından Adana Valiliği otoparkındaki patlamaya ilişkin geçici yayın yasağı getirildiği bildirildi.  

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR