Varil bombalı saldırı: Çok sayıda ölü ve yaralı var
Suriye ordusuna ait helikopterlerin Halep'te yönetim karşıtlarının kontrolündeki mahallelere varil bombasıyla düzenlediği saldırılar sonucu 15 sivilin yaşamını yitirdiği, onlarca sivilin yaralandığı bildirildi.
DÜNYA , 17 Haziran 2016 Cuma, 20:11
Varil bombalı saldırı: Çok sayıda ölü ve yaralı var
Halep'teki sivil savunma yetkililerinden İbrahim Ebu Leys, AA  muhabirine yaptığı açıklamada, rejime ait helikopterlerin Halep'te muhaliflerin  denetiminde yer alan Katırcı ile Tarik el-Bab semtlerinde sivil yerleşimlere  varil bombasıyla saldırdığını söyledi.  
 
Saldırılarda, aralarında kadın ve çocukların da bulunduğu 15 sivilin  yaşamını yitirdiğini, onlarcasının da yaralandığını belirten Leys, saldırılarda  büyük maddi hasar meydana geldiğini kaydetti. 
 
Saldırılarda enkaz altında kalan yaralıların sivil savunma ile sağlık  ekiplerince çıkartıldığını aktaran Leys, bazı yaralıların durumunun ciddi  olduğunu ifade etti.
 
Rus ve rejim güçlerine ait savaş uçakları ile helikopterler son  günlerde Halep'te yönetim karşıtlarının kontrolünde olan semtlerde pazar yeri,  çarşı, hastane ve sivil savunma merkezlerine saldırıyor.
 
Rus uçakları da kentin tek çıkış rotası olan Kastillo yolu ile Anadan,  Hreytan ilçeleri ve Kafr Hamra beldesini vakum ve fosfor bombalarıyla  vuruyor.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR