Vekillerden Yıldırım’ın "dönüşüm üssü"ne tam not
Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, AK Parti Bursa milletvekilleri Muhammet Müfit Aydın ve Osman Mesten’e Planlama ve Kentsel Gelişim Merkezi’ni gezdirip, kentsel dönüşüm projelerini anlattı.
BURSA , 08 Kasım 2016 Salı, 15:47
Vekillerden Yıldırım’ın "dönüşüm üssü"ne tam not
Yıldırım’a modern bir şehir hüviyeti kazandıracak kentsel dönüşüm çalışmalarının ve vizyon projelerin hazırlandığı merkez hakkında bilgi veren Başkan İsmail Hakkı Edebali, “Hemşehrilerimizle kentsel dönüşüm çalışmalarımızı paylaşacağımız, Yıldırım Han Toplantı ve Konferans Salonu, dönüşüm projelerinin hazırlandığı Kentsel Tasarım Birimi, AR-GE Birimi ve Kalite Yönetim Temsilciliği bulunan merkezimiz, ilçemizi ortak akılla yönetmemize zemin hazırlayacak. Sular Vadisi ve Doğa Parkı'nda kamulaştırma işlemlerini tamamladık. Yalnızca Yıldırımlıların değil Bursalı hemşehrilerimizin de yararlanabileceği benzersiz bir sosyal alan olacak projenin temeli için artık gün sayıyoruz” dedi.

Kültür merkezleri, gençlik merkezleri ve modern pazar alanlarının dönüşümün sosyal ve ekonomik yanını tamamlayacağını vurgulayan Başkan Edebali, “Molla Yegan Kültür Merkezi, bin kişilik çok amaçlı salonuyla sanat ve kültür programlarımıza ev sahipliği yapacak. Tam anlamıyla bir kültür sarayı olacak merkez birçok ihtiyaca cevap verecek şekilde tasarlandı. Gençlik merkezleri, evlatlarımızın kötü alışkanlıklardan korunarak, eğitimli ve donanımlı bireyler olarak yetişmesine katkı sağlayacak. Kapalı pazar yerleri hem esnafımıza hem de vatandaşlarımıza sağlıklı alışveriş olanağı taşıyacak” şeklinde konuştu.
Mevlana Ulus kentsel dönüşüm projesi hakkında da bilgi veren Edebali, “Bölgede ticari alanlar, sosyal donatı alanları, eğitim, sağlık ve spor alanları ile yeni bir yaşam alanı oluşturacağız. Kentsel dönüşümdeki en önemli amacımız vatandaşlarımızın dönüşüm sonrası da yine aynı bölgede yeni konutlarda yaşamasıdır. Bu haliyle de proje tamamlandığında Türkiye’de dönüşüme örnek bir çalışma ortaya koymuş olacağız” ifadelerini kullandı.

Planlama ve Kentsel Gelişim Merkezi’nin Türkiye’de kentsel dönüşümde örnek gösterilecek bir tesis olduğunu belirten Milletvekili Muhammet Müfit Aydın, “Tamamen vatandaşlara yönelik inşa edilmiş bu merkez, kentsel dönüşümde akıllardaki soru işaretlerini kaldıracak” derken, dönüşümün Yıldırım’ı plansız yapılaşma ile anılmaktan kurtaracağını ifade eden Bursa Milletvekili Osman Mesten ise, “Yıldırım’da birçok bölgede planlanan kentsel dönüşüm vatandaşlara sağlıklı, güvenli ve modern bir şehirde yaşama imkanı sunacak. Bursa’nın yeni cazibe merkezi haline gelecek” diye konuştu.
 

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR