Yaralı teröriste ilk müdahaleyi Mehmetçik yaptı
TSK, Irak’ın kuzeyinde yapılan operasyonda, PKK’lı teröristlerle çıkan çatışmada 1 teröristin yaralı olarak ele geçirildiğini bildirdi. Yaralı teröriste ilk müdahaleyi askerler yaptı.
GÜNDEM , 16 Kasım 2016 Çarşamba, 12:40
Yaralı teröriste ilk müdahaleyi Mehmetçik yaptı
Hakkari’nin Şemdinli İlçesi’ndeki Derecik Umurlu Kalmış Tepe ve Gedik Tepe bölgesinde bulunan birliklere, zaman zaman Irak’ın kuzeyinden havan ve diğer silahlarla tacizlerde bulunulması üzerine, dün sınırın sıfır noktasına operasyon düzenlendiği belirtildi.

TSK’dan yapılan açıklamaya göre, 34’üncü Hudut Tugay Komutanlığı ve 3’üncü Dağ Komando Tabur Komutanlığı’nın personeliyle güvenlik korucuları tarafından sınırın sıfır noktasına yapılan operasyonda, Zeti kuzeybatısı Sare Batin Tepe bölgesinde bölücü terör örgütü mensubu teröristlerle sıcak temas sağlandı.

TERÖRİST TEDAVİ EDİLMEK ÜZERE HASTANEYE SEVK EDİLDİ

Çıkan çatışmada 1 terörist, yanındaki 2 kaleşnikof piyade tüfeği ve 5 el bombasıyla yaralı olarak ele geçirildi. Askerler ve güvenlik korucuları tarafından yaralı teröriste ilk yardım müdahalesi yapılarak, terörist tedavi edilmek üzere hastaneye sevk edildi.

TSK’dan yapılan açıklamada ayrıca bugüne kadar Şemdinli’de toplamda 65, Hakkari’de ise 511 teröristin etkisiz hale getirildiği ifade edildi. Öte yandan belirtilen aynı tarihte Hakkari Dağ ve Komando Tugayı’nın personeli tarafından, Yüksekova Hisar Dağı bölgesinde, sınıra sıfır noktasında bölücü terör örgütü mensubu teröristler tarafından hazırlanan el yapımı patlayıcıların bulunarak, imha edildiği kaydedildi.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR