Yardımcısından Trump'a büyük şok!
Şu sıralar Türkiye'ye yönelik tutumu dikkatleri üzerine çeken ABD Başkanı Donald Trump'ın eski yardımcısının kaleme aldığı kitap Amerika'da büyük bir tartışma başlattı.
DÜNYA , 12 Ağustos 2018 Pazar, 10:25
Yardımcısından Trump'a büyük şok!

Şu sıralar Türkiye'ye yönelik tutumu dikkatleri üzerine çeken ABD Başkanı Donald Trump'ın eski yardımcısının kaleme aldığı kitap Amerika'da büyük bir tartışma başlattı.

ABD Başkanı Donald Trump'ın eski yardımcısı Omarosa Newman, Beyaz Saraygünlerini anlattığı yeni kitabında Trump'ı "ırkçı" olmaklasuçladı; Trump ise iddiaları yalanladı.

Amerikan kamuoyunda tartışma yaratan ve 14 Ağustos'ta piyasaya çıkacakolan "Dengesiz" (Unhinged) adlı kitabın bazı bölümleri medyaya yansıdı. Beyaz Saray'daki günlerini anlattığı kitabında Trump'ı "ırkçı" olaraktasvir eden Newman, Trump'ın çalışma yöntemlerine ve yaklaşımlarına da güçlüeleştiriler getiriyor.

"ZENCİ" İFADESİNİ KULLANIYORDU

Newman, kitabında, daha önce uzun yıllar Trump'ın sunduğu "Çırak" adlı programda yarışmacısı olduğunu ve burada iken Trump'ın Afro-Amerikalılar için"zenci" ifadesini birçok kez kullandığını gördüğünü belirtti.

SİNİRDEN KAĞIT ÇİĞNİYORMUŞ

Newman ayrıca, Beyaz Saray'da Trump'ın danışmanlarından Kellyanne Conway'in yarı Filipinli kocası için de birçok kez ırkçı ifadeleri açıktan dilegetirdiğini ifade etti. Trump'ın "akli dengesinin kötüye gittiğini" iddia eden Newman, birtoplantıda Trump'ı sinirden kağıt çiğnerken gördüğünü ileri sürdü.

newman kitabında ayrıca, Aralık 2017'de görevine son verildikten sonraTrump hakkında konuşmaması için kendisine "sus payı" olarak aylık 15 bin dolarönerildiğini, ancak kendisinin bu teklifi geri çevirdiğini iddia etti.

TRUMP'TAN NEYMAN'A TEPKİ

Söz konusu kitaba kısa süre içinde tepki gösteren Trump ise Newmaniçin "ayak takımı" ifadesini kullandı. Newman'ı yalan söylemekle suçlayan Trump, kitapta anlatılanlarıngerçeği yansıtmadığını iddia etti.

Trump Beyaz Sarayında az sayıdaki Afro-Amerikalılardan biri olanNewman, Trump'ın seçim kampanyasında görev almış ve seçilmesinin ardından BeyazSaray'da da Trump'ın yardımcıları arasında kendine yer bulmuştu.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR