Yasak kalktı! Hazırlıklar başlıyor
Rusya Tur Operatörleri Birliği'nden yapılan açıklamada, Türkiye`ye yönelik tatil paketi satışları için hazırlıkların başladığı bildirildi.
EKONOMİ , 29 Ağustos 2016 Pazartesi, 12:10
Yasak kalktı! Hazırlıklar başlıyor
Rusya’daki tur operatörleri, charter uçuşların tekrar serbest bırakılmasının ardından Türkiye’ye tur paketi satışları için hazırlıklarına başladı. 

Rusya Tur Operatörleri Birliği (ATOR) basın servisinin yaptığı açıklamada, Rus tur operatörlerinin Türkiye’ye yönelik tur paketi satışları için çalışmalara başladığı bildirildi. ATOR CEO'su Maya Lomidze, Rusya'dan Türkiye'ye charter uçuşlarının 4 veya 5 Eylül'de başlayacağını söyledi.

Açıklamada, tatil sezonunun bitmek üzere olduğuna işaret edilirken, bu nedenle eylül ve ekim aylarındaki Rus turist akışının nispeten az olmasının beklendiği kaydedildi.

Charter uçuşların tekrar başlamasıyla tur paketi maliyetinin yüzde 20 ila 30 arasında düşeceğinin belirtildiği açıklamada, tur paketi fiyatları konusunda Türk otellerin yaklaşımının da önemli olacağına işaret edildi.

Rus hükümeti dün aldığı kararla, uçak krizinin ardından getirilen Türkiye ile charter uçuşlarına yönelik yasağı kaldırmıştı.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR