Yayıncı kuruluş ve kulüpler arasındaki problem çözüldü!
Bir süredir devam eden yayıncı kuruluş beIN Sports ile kulüpler arasında bir süredir devam eden yayın krizi netliğe kavuştu. İki taraf 410 milyon dolar karşılığından anlaşırken kur ise maksimum 5.80 olarak belirledi.
SPOR , 02 Ağustos 2019 Cuma, 16:30
Yayıncı kuruluş ve kulüpler arasındaki problem çözüldü!

Kulüpler ile beIN Sports 410 milyon dolar karşılığında anlaştı. Maksimum kur 5.80 olarak belirlendi. Resmi açıklamanın saat 18:00'da yapılması bekleniyor.

3 YIL DAHA YOLA DEVAM EDİLECEK

Türkiye Futbol Federasyonu ile yayıncı kuruluş Bein Sports arasında süren görüşmelerde son nokta kondu. Taraflar, üç yıl daha Süper Lig yayınlarının Bein Sports ekranlarında yayınlanması konusunda uzlaştı.

TFF Başkanı Nihat Özdemir önderliğindeki yönetim kurulu ile Bein Sports yöneticileri arasında yapılan görüşmelerde üç sezon boyunca devam kararı alındı.

Tarafların yaptıkları görüşmede yayın organizasyonunun mali şartlarını güvence altına aldığı, Süper Lig kulüplerinin herhangi bir hak kaybına uğramadan yol arkadaşlığının devam edeceği ifade edildi.

Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Nihat Özdemir ise öğlen saatlerinden Fikret Orman ile yaptığı açıklama gün içinde beIN Sports ile yapılan anlaşmanın açıklanacağını söylemişti.

"LİGLER ERTELENMEYECEK"

Özdemir, liglerin ertelenmesi ile ilgili soruya, "Kulüplerin desteğiyle son görüşmeleri yapıp en kısa zamanda bir çözüme kavuşacağız. Liglerin ertelenmesi ya da başlamaması gibi bir durum söz konusu değildir. Ümit ediyorum ki beIN Sport ile yola devam edeceğiz gibi duruyor. En kısa sürede bir açıklama yapacağız" cevabını vermişti.

"Herkes olumlu olarak yaklaştı bize. Bu mesele Türkiye ve kulüplerin meselesidir. Çözüm hazır ve en kısa sürede yürürlüğe koyacağız. Kulüpler Birliği ile yola çıktık ve görüşlerimizi paylaşıyoruz. Herhangi bir sorunumuz yok ve hedefe varmak için toplantılarımızı sürdürüyoruz" ifadelerini kullanmıştı.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR