Yıldırım'a yeni bir yaşam alanı
Bursa'nın daha yaşanılabilir bir kent haline gelmesi için çalışmalarını tüm ilçelerde sürdüren Büyükşehir Belediyesi, Yıldırım İlçesi'nde bulunan Şirinevler'in çehresini de park ve meydan düzenlemesiyle değiştiriyor.
BURSA , 30 Ocak 2013 Çarşamba, 14:50
Yıldırım'a yeni bir yaşam alanı

Bursa'nın sağlıklı bir geleceğe ulaşması hedefiyle çalışmalarına yön veren Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, hizmetlerini Yıldırım İlçesi'ne de ulaştırıyor. Şirinevler'de başlayan park ve meydan düzenlemesi çalışmalarını yerinde inceleyen Başkan Altepe, kentin değerine değer katan projelerini tüm ilçelere olduğu gibi Yıldırım'a da taşıdıklarını kaydetti.

Bursa'nın daha yaşanabilir ve çağdaş bir kent olması için projelerini hızla gerçekleştirdiklerini ifade eden Başkan Altepe, "Nüfus yoğunluğunun yüksek olduğu semtlere meydan kazandırma çalışmalarımız sürüyor. Ankara Yolu altında bulunan Şirinevler'in tam kalbinde, yaklaşık 6 bin 400 metrekarelik alanı meydan ve park olarak düzenliyoruz. Şirinevler de bu sayede çağdaş bir semt haline kavuşacak" diye konuştu.

Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Mustafa Altın ile projenin detaylarını da konuşan Başkan Altepe, çalışmalar tamamlandığında; spor alanları, çocuk oyun alanları, yeşil rekreasyon alanları, yürüyüş yolları ve jimnastik aletleri gibi ögelerle düzenlenen parktan vatandaşların rahatlıkla yararlanabileceğini vurguladı. Altepe, çalışmaların bahar aylarında tamamlanacağını da sözlerine ekledi.

İncelemede Şirinevler Mahallesi Muhtarı Süleyman Öztürk, Başkan Altepe'ye çalışmalarından dolayı teşekkür ederek bölgeye vizyon katacak projelerin devamını beklediklerini dile getirdi.
 

 

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR