Yıldırım'dan tarihe 256 sefer
Yıldırım Belediyesi tarafından, Türkiye’nin önemli tarihi, kültürel ve doğal güzelliklere sahip şehirlerine düzenlenen 'Yıldırım ile tarihe merhaba' temalı ücretsiz kültür turlarına vatandaşlar büyük ilgi gösterdi.
BURSA , 04 Haziran 2016 Cumartesi, 17:28
Yıldırım'dan tarihe 256 sefer
Yıldırım Belediyesi’nin, Mevlana’nın manevi hazinesi ve Selçuklu Devleti’nin başkenti Konya, Osmanlı’nın İmparatorluğu geçiş kapısı İstanbul, tarihin akışının değiştiği Çanakkale ve turizmin gözde merkezi Nevşehir’e düzenlediği kültür turları 7’den 70’e binlerce Yıldırımlının ilgi odağı oldu. 31 Mayıs’ta sona eren kültür turlarına katılan 11 bin 776 kişinin Türkiye’nin doğal ve tarihi zenginliklerini yerinde görme imkanı yakaladığını söyleyen Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, “Kadim medeniyetimizden bizlere miras kalan, ülkemizin tarihi ve doğal mirası şehirleri olan Çanakkale, Konya, İstanbul ve Nevşehir'e 256 sefer düzenleyerek, vatandaşlarımıza bu mirasımızla kucaklaşma olanağı tanıdık” dedi.

"MUTLU YILDIRIM’I İNŞA EDİYORUZ"

Sosyal projelere imza atarak ilçe sakinlerinin mutluluğunu ön planda tuttuklarını vurgulayan Edebali, “Konserden, tiyatroya, sempozyumdan, konferansa kadar daha birçok projeyi ilçemizde hayata geçirdik. Amacımız Yıldırım’ın kültür-sanat çıtasını daha da yükseltmek. Bu tür sosyal projelerle de kadınlarımızla, çocuklarımızla, engellilerimizle, gençlerimizle ve yaşlılarımızla bir dayanışma şehri olduğumuzu gösterdik" diye konuştu.

Kültür-sanat alanında Yıldırımlılara en iyi hizmeti sunmaya devam edeceklerini de ifade eden Edebali, "Şehrimizi yarınlara taşıyacak fiziki ve sosyal dönüşümü sürdürürken, değerlerimizi koruyarak Yıldırım'ı gelecek nesillere teslim edeceğiz" şeklinde konuştu.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR