Yıldırım yeni eğitim ve öğretim yılına hazır
Bursa'da Yıldırım Belediyesi, 2017-2018 eğitim-öğretim yılı hazırlıklarını tamamladı. İlçede 18 Eylül 2017 Pazartesi günü 115 binden fazla öğrenci, 194 eğitim kurumundaki 2 bin 275 derslikte ders başı yapacak.
BURSA , 08 Eylül 2017 Cuma, 13:59
Yıldırım yeni eğitim ve öğretim yılına hazır

Bursa'da Yıldırım Belediyesi, öğrencilerin daha rahat ve modern şartlarda eğitim görmeleri için 2017-2018 eğitim öğretim dönemi öncesi okullarda bakım, tadilat ve onarım çalışmaları gerçekleştirdi.

Çalışmalar kapsamında panel çit, alüminyum işleri, okul kapılarının onarımı yapıldı, eskiyenler değiştirildi. Okul giriş ve pencere korkulukları gibi demir işlerini de yapan Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri öğrencileri olası kazalardan korumak için gerekli görülen noktalarda okul bahçelerine panel çit çekti. Yıldırım Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü, eğitim kurumlarında kendi yürüttüğü çalışmaların yanı sıra okullara boya malzemesi desteği de sağladı.

2017 yılının ilk gününden bu yana ilçede eğitim veren 67 okulda bakım onarım çalışmaları yaptıklarını açıklayan Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, "Okullarımızdan gelen talepler doğrultusunda fiziki yetersizliklerin ortadan kaldırılarak eğitim öğretim yılının sorunsuz başlaması için yoğun bir mesai sarf ediyoruz. Okullarda bulunan spor ve oyun alanlarında çalışmalar yaparak yenilemelerin yanında, okul duvarlarını rengarenk boyayarak çocuklarımızın mutlu ve huzurlu vakit geçirebilecekleri alanları oluşturuyoruz" dedi.

Başkan Edebali, ayrıca çalışmalarıyla çocukların yarınlara umutla bakabilmesini sağlayacaklarını söyledi.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR