Yüz nakli yapılan Bursalı Recep hastanelik oldu
Geçen yıl yüz ve çene nakli yapıldıktan sonra İnegöl Belediyesi Yeniceköy ek hizmet binasında çalışmaya başlayan Recep Sert, yüzünde ve midesindeki şişkinlikler nedeniyle hastanelik oldu.
BURSA , 12 Mart 2015 Perşembe, 11:02
Yüz nakli yapılan Bursalı Recep hastanelik oldu
Temizlediği tüfeğin aniden ateş alması sonucu yüzü tanınmayacak hale gelen Recep Sert'e geçen yıl Akdeniz Üniversitesi Hastanesi'nde Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Anabilim Dalı öğretim üyesi Prof.Dr. Ömer Özkan ve ekibi tarafından başarılı bir operasyonla, beyin ölümü gerçekleşen Polonyalı turist 43 yaşındaki Andrzej Kucza'nın yüzü ve çenesi nakledilmişti. Akdeniz Üniversitesi'nde uzun süre yoğun bakım ünitesinde kaldıktan sonra normal odaya alınan Recep Sert, kısa sürede iyileşerek taburcu edilmişti. Sert, tedavi gördüğü hastanede çalışan Esma Akyurt’la geçtiğimiz yaz dünya evine girmişti.

İŞE BAŞLADI, RAHATSIZLANDI

Belediye Başkanı Alinur Aktaş’ın desteği ile İnegöl Belediyesi Yeniceköy Mahallesi ek hizmet binasında taşeron hizmetli olarak 1 Mart’ta işe başlayan Recep Sert, yüzünde ve midesinde şişme oluşması nedeniyle İnegöl Devlet Hastanesi acil servisine kaldırıldı.

ANTALYA’YA SEVK EDİLECEK

Babası ve eşi tarafından getirildiği hastanede tedavi gören Sert, bir süre müşahede altında tutuldu. Acil servis doktorunun, Sert’in ameliyatını yapan doktoru arayarak rahatsızlığı ile ilgili bilgi vermesi üzerine, Sert’in durumunun kötüye gitmesi halinde Akdeniz Üniversitesi Hastanesi'ne sevk edilmesi istendi. Sert’in bugün kontrol için Antalya’ya gideceği bildirildi.

DURUMUNUN AĞIRLAŞMAMASI İÇİN İLAÇ KULLANIYOR

Akdeniz Üniversitesi Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Anabilim Dalı öğretim üyesi Prof. Dr. Ömer Özkan, İnegöl’de hastaneye kaldırılan Recep Sert’in, nezle ve grip şikayeti olduğunu söyledi.

Prof. Dr. Ömer Özkan, Recep Sert ile birkaç gün önce nezle ve grip şikayeti nedeniyle görüştüklerini söyledi. Prof. Dr. Özkan, "Durumunun daha da ağırlaşmaması için hastaneye giderek muayene olmasını ve kontrollü ilaç kullanmasını söyledim. Mevsimsel rahatsızlığın herkeste gösterdiği etki Recep’te de ortaya çıktı. Önümüzdeki hafta rutin kontrolü için Antalya’ya gelecek. Şu an durumu iyi. Rutin kontrol için geldiğinde ilaç durumunu da gözden geçireceğiz. Sorun yok" diye konuştu.TABURCU EDİLDİ

Bursa’nın İnegöl İlçesi’nde bu sabah yüzünde ve midesinde şişme meydana geldiği için İnegöl Devlet Hastanesi’ne kaldırılan Türkiye’nin 5'inci yüz nakli yapılan kişisi 28 yaşındaki Recep Sert, kontrollerin ardından hastaneden taburcu edildi. Sert, Antalya’ya gitmek için ameliyatı gerçekleştirilen Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Anabilim Dalı öğretim üyesi Prof. Dr. Ömer Özkan’dan haber bekliyor. Baba Cafer Sert, rahatsızlanan oğlunu sabah hastaneye götürdüklerini belirterek, “Doktorlar muayene etti. Durumu telefonla Antalya’daki Prof. Dr. Ömer Özkan’a anlattılar. Enfeksiyon şüphesi varmış. İlaç verdiler. Eve geldik. Şimdi Antalya’dan haber bekliyoruz. Ömer bey, ‘gelin’ derse Antalya’ya gideceğiz” dedi.


 

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR