Zabıta'dan konar-göçer operasyonu
Bursa Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığı’na bağlı ekipler, Yakın Doğu Çevre Yolu, Şirinevler ve Hacivat civarındaki boş arsalara konar-göçerler tarafından kurulan barakaları kaldırdı.
BURSA , 19 Mayıs 2012 Cumartesi, 14:27
Zabıta'dan konar-göçer operasyonu

Şehir dışından at arabaları ve kamyonetlerle gelerek Yakn Doğu Çevre Yolu civarı, Şirinevler ve Hacivat’taki boş arsalara yerleşen ‘konar-göçer’ diye tabir edilen roman vatandaşlar, mahallede yaşayan vatandaşların şikayetleri üzerine Büyükşehir Belediyesi Zabıta ekipleri tarafından düzenlenen operasyonla bölgeden uzaklaştırıldı.

Emniyet Müdürlüğü ekiplerinin de güvenlik desteği verdiği operasyonda, roman vatandaşlar tarafından boş arsaya kurulan barakalar iş makineleri ile kaldırıldı. Herhangi bir gerginliğin yaşanmadığı operasyonda şehir dışından geldikleri belirlenen roman vatandaşların, Bursa’dan uzaklaştırılması da mahalle sakinlerini mutlu etti. Vatandaşlar, mahalle içine bırakılan atların hem tehlikeye hem de çevre kirliliğine yol açtığını belirterek, operasyon nedeniyle zabıta ekiplerine teşekkür etti.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR